Sözcü Plus Giriş

4 yüz şekline ozel 3 makyaj Onerisi

null
Güncellenme: 05:07, 18/11/2017
4 yüz şekline ozel 3 makyaj Onerisi

Güzel görünmek için öncelikle kendinizi iyi tanımanız gerek. Bu tanım, vücut tipinizden yüz şeklinize pek çok konuda bilgi sahibi olmanızı gerektiriyor. Biz de, sizi mükemmel gösterecek makyaj uygulamalarını ele aldık ve yüz şeklinize göre doğru uygulamaları inceledik…Güzel görünmek için öncelikle kendinizi iyi tanımanız gerek. Bu tanım, vücut tipinizden yüz şeklinize pek çok konuda bilgi sahibi olmanızı gerektiriyor. Biz de, sizi mükemmel gösterecek makyaj uygulamalarını ele aldık ve yüz şeklinize göre doğru uygulamaları inceledik…

Köşeli yüz

– Göz ve dudak makyajı konusunda sadece bir noktaya dikkat çekmeniz daha iyi olur. Eğer çevrenizdekilerin tüm dikkatini çenenizde toplamak istemiyorsanız, koyu renk ruj tercih etmenizde yarar var.

– Göz altına ve çeneye aydınlatıcı uygulamak, köşeli yüzün daha iyi görünmesini sağlar.

– Yüzünüzde ön plana çıkarmak istediğiniz yerlere açık renk fondöten sürebilirsiniz.

koseli-surat

Yuvarlak yüz

– Uzun yüz, sizi daima daha zarif gösterir. Yuvarlak yüzlü kişiler eğer şakaklarına ve çene kenarlarına bronzlaştırıcı sürerlerse yüz olduğundan uzun gözükür.

– Aydınlatıcı sürülmesi gereken yerler arasında göz altı, burun ucu ve ağız kenarı ön planda gelir. Bunları belirginleştirmek, sizi daha göz alıcı bir görünüme kavuşturur.

– Çene ve elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak, çoğu zaman yuvarlak yüzlü kişiler için kurtarıcı olur.
shutterstock_572748049

Uzun yüz

– Ten renginize uygun bir fondöten ve bu fondötenden iki ton koyu renkte pudra kullanarak yüzünüzü daha kısa ve oval gösterebilirsiniz.

– Elmacık kemiklerinizi ve çenenizi ön plana çıkarmak size avantaj sağlar. Bunun için de sözünü ettiğimiz iki noktada pudra kullanabilirsiniz.

– Çeneden şakaklara doğru uygulanan allık, uzun yüzü daha dengeli bir görünüme kavuşturur.

 

uzun-surat

Üçgen yüz

– Fondöteni yüzünüzün her yerine eşit olarak dağıtmak fresh bir görünüm sağlar.

– Şakaklarınıza bronzlaştırıcı allık sürmek sizi daha ince gösterir.

– Üçgen yüzlerde gözler ne kadar ön plana çıkarsa o kadar iyi olur. Bu nedenle göz makyajınız dudaklarınıza göre daima daha belirgin olmalıdır.

 

ucgen-surat

 

Kış döneminde ekstra koruma

Kış dönemi bebeğinizde burun tıkanıklıklarına yol açabilir. İçeriğindeki ıhlamur çiçeği ve papatya özüyle göğsü yumuşatıp rahatlatıcı etki sağlayan Mustela Rahatlatıcı Göğüs Balsamı, cildi nemlendirirken, kokusuyla ferahlatıcı etkiye sahiptir.

mustela

Pürüzsüz bir cilt için

Konu cilt olduğunda vazgeçilmez markalar arasında yer alan La Roche-Posay, pürüzsüz bir cilde kavuşmanız için ürünleriyle fark yaratmaya devam ediyor. Effaclar Duo +, cilt bozukluklarına karşı savaşırken, akne lekelerine de iyi geliyor.

la-roche

İpek saçlara muhteşem koruma

Kerastase'nin boyalı saçlarda rengin korunması için yarattığı seri Reflection gelişmeye devam ediyor.  Seriye yeni eklenen Touche chromatıque ürünleri salonda ve evde en yüksek düzeyde renk koruyucu bakımı kadınların hizmetine sunuyor.

kerastase