Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Abartı sizi her zaman yaşlı gösterir
Abartı sizi her zaman yaşlı gösterir
Hemen her konuda abartılı uygulamaların yerini doğallığın almaya başladığı bu dönemde, makyaj uygulamaları da bu trendden nasibini alıyor. Uluslararası Makyaj Sanatçısı Rıfat Yüzüak, başta doğallık olmak üzere 2018’nin diğer makyaj trendleri konusunda ipuçları verirken, güzel görünmeye çalışırken kadınların yaptığı en büyük hatalara değiniyor...
Güzellik 27 Ocak 2018 - 03:16

Birgan BİLEKE

2018 trendleri

Başarılı makyajın sırrı, abartılı ve yoğun uygulamalardan kaçınmak… Dünya çapında ön plana çıkan trend ise doğallık ve özgünlük. Bu yıl sert kontörlerden ve düz kaşlardan kaçının. Kalıcı makyaj ve şerit şeklindeki deforme kaşlar demode. Doğal pudralar, kirpiklerde maskara sürülmemiş, kıvrık kirpikler 2018'de daha çok ön plana çıkacak. Dudaklarda ise doğal, nemli, parlak ve dolgun görünümler revaçta.  Saydam ve yarı saydam rujlar çok trend.

etkili-urunler-1

Etkili ürünleri seçmek

Başarılı makyaj için yüz ve göz şeklinin bir önemi yok. Çünkü başarı, her türlü formu güzel gösterebilmekten geçiyor. Bir örnek verirsek, gülümsediğinizde yanağınızın en yüksek kısmına allık uygulamak en doğru uygulamadır. 2018'de çantamızdan eksik etmememiz gereken makyaj malzemeleri ise maskara, transparan pudra, ve kontur pudrası. İyi bir makyaj için ise çok değil ama etkili ürünler kullanmak lazım.

hata

Ön plana çıkan hatalar

Kaş dövmesi yaptırmak ifadeyi bozuyor. Dudaklarda abartılı uygulamalar, dışarıdan çizilmiş dudak kalemi uygulamalarının hem kullanımı zor hem de rahatsız bir görüntü yaratıyor. Bu üç hatayı birlikte yapan kadınlar avam bir havaya bürünüyor. Yanlış fondöten rengi seçerseniz, yüz ve dekolte de farklı renkte görünebilir. Açık renk göz altı kapatıcılarıyla yapılan uygulamalar hataya sebep oluyor.

sac-ten-goz-rengi

Saç, ten ve göz rengi

Bu senenin en dikkat çeken trendi, farklı, kendine özgü ve bilinçli olmak. Saç, ten ve göz renginizle hesaplama yaparak, bu renklerin açık ve koyu tonlarını, bu renklerin karışımlarıyla açık ve koyu tonlu renkleri kullanabilirsiniz.

her-ortam

Her ortam farklı özen ister

Nereye giderseniz gidin makyaj ve saç konusunda sakin olmak birinci kuraldır. Çok abartı her zaman yaşlı görünmenize neden olur. Başarının sırrı, fresh, nemli, ışıltılı sonuçlar hedefleyip ince uygulamalarla bu hedefe ulaşmak.

Etiketler