Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Allık seçmenin püf noktaları
Allık seçmenin püf noktaları
Söz konusu makyajsa, gerisi teferruattır… Çünkü makyaj, kadınların vazgeçemedikleri bir ritüeldir… Tabii her kadının makyaj stili de farklı oluyor. Sadece rimel allık sürenler, bir ruj bir allık sürenler, ful makyajla sokağa çıkanlar gibi... Lakin dikkat ettiyseniz, makyaj türleri farklılık gösterse de tek değişmeyen var, o da allık...
Hale Ceylan BARLAS
Güzellik 13 Temmuz 2017 - 12:08

Allık kullanmanın göründüğü gibi basit olmadığını söylesek, muhtemelen size garip gelecektir. Fakat allık seçmek, başlı başına önemli bir konu… Öyle ki, her allık, her tene uyum sağlamaz. Hatta yanlış yapılan ya da seçilen allık, kötü ve komik görünmenize dahi neden olabilir. O nedenle gelin, nasıl seçim yapmanız gerektiğine, hangi ciltlerin, ne renk allık kullanması gerektiğine bir göz atalım…
shutterstock_381468520-1CİLT ALT TONU ÖNEMLİ
Allık seçerken öncelikle teninizi iyi tanımanız gerekli. Yani cilt alt tonunuz burada önemli bir role sahip. Cilt alt tonunuzu bulmak için kol bileğinizdeki damarların rengine bakabilirsiniz. Damarlarınız yeşilse cilt alt tonunuz sıcak, maviyse soğuk tonlusunuzdur. Alışveriş yaparken bunu göz önünde bulundurun.
shutterstock_551092582Gelelim ten renklerine göre seçimlere… Beyaz tenliler, mat pembe, açık şeftali gibi sıcak ara tonlara, koyu tenliler ise turuncu ve toprak tonlarına hatta koyu kırmızıya yönelmeli. Açık tenliler bronz ya da kahve tonlarından uzak durmalı. Buğday tenliler ise şeftali ve pembenin koyu tonlarını tercih edebilirler. Ayrıca allığın türleri de önemli. Normal ya da karma bir cilde sahipseniz toz allık kullanmalısınız. Kuru bir cildiniz varsa krem allık tercih etmelisiniz.
shutterstock_169734290