Sözcü Plus Giriş

Ameliyatsız burun estetiği mümkün mü?

Burun estetiği yaptırmak isteyenlerin ilk aklına cerrahi müdahale gelse de bazı durumlarda buna gerek olmadığını belirten Dr. Vecdi Bayramoğlu, Fransız Dokunuşu Natürel Burun Estetiği ismiyle popüler olan uygulama ile ilgili bilgiler verdi.

Güncellenme: 14:09, 20/02/2018
Ameliyatsız burun estetiği mümkün mü?

Cerrahi müdahale burun estetiği ile ilgili akla gelen ilk fikir olsa da büyütme ya da kalkık burun ucu elde etme gibi durumlarda ameliyata gerek olmadığını belirten Clinicpark Estetik uzmanlarından Dr. Vecdi Bayramoğlu, Fransız Dokunuşu Natürel Burun Estetiği uygulamasını anlattı.

HANGİ DURUMLAR İÇİN UYGUN?

Ameliyatsız burun estetiği ile ilgili operasyonları sıklıkla uygulayan, Dr. Vecdi Bayramoğlu, estetik bir buruna sahip olmanın günümüzde oldukça kolay olduğunu söyleyerek, ‘'Burun yapısından genetik olarak rahatsız olanlar, herhangi bir kaza ya da yaralanma sonucunda bozulan burun estetiğinin düzeltilmesini isteyenler, burun yapısının yüz hatlarına uyumlu olmadığını düşünenler için akla gelen ilk yol burun estetiği ameliyatıdır. Ayrıca daha önce geçirilen burun estetiği ameliyatı sonrasında istenilen görüntünün elde edilememesi sonucu oluşan revizyon gerekliliği için de keza ameliyat düşünülmektedir. Ancak asimetri onarımı, büyütme, kalkık burun ucu elde etme ve benzeri birçok farklı burun estetiği için sebep oluşturan bazı bozukluklar, ameliyatsız burun dolgusu işlemleri ile de giderilebiliyor. Özellikle ameliyattan çekinen, iyileşme süresinin kısa olmasını isteyen ve ameliyat maliyetinden kaçınmak isteyen bireyler için ameliyatsız yöntemler de kullanılabiliyor.'' dedi.

burun-2

DOLGU YÖNTEMİ İLE BURUN ESTETİĞİ

Dolgu yöntemi ile burun estetiği uygulamaları artık popüler olarak kullanılıyor. Özellikle de hafif kemerli yapıya sahip olan burunlar için, eğer hasta ameliyat olmak istemiyorsa dolgunun ideal bir yöntem olduğunu belirten Dr. Vecdi Bayramoğlu, basit eğrilik ve burun ucunu hafif ölçüde değiştirmek isteyen bireyler için estetik burun dolgusu yönteminin değerlendirilebileceğini belirtti. Ayrıca “Daha önce yapılan bir estetik operasyondan kalan bozukluk için uygulanması gereken revizyon burun işlemi için ameliyat gerektirmeyen bozukluklarda dolgu yöntemi ile iyi sonuçlar alınabiliyor. Dolgu ile estetik burun uygulaması, uygun ve doğru seçilen vakalarda radikal değişiklikler isteyen fakat kapsamlı bir burun estetiği ameliyatından çekinen bireyler için görsel olarak düşünülebilecek bir uygulamadır. Uygulama, burun bölgesine sürülen uyuşturucu bir kremin etkisini göstermesi ile başlayan ve ortalama olarak 10 dakika süren bir uygulamadır. Burun yapısının yüzün diğer yapıları ile uyumlu ve orantılı olmasını amaçlayan bu uygulama, vücut dokuları ile yüksek seviyede uyumlu olan dolgu maddeleri ile yapılmakta, eksik olan bölgenin; yani çıkıntılı bölgenin, önü ve arkasını tamamlamak prensibi ile uygulanmaktadır. Birçok farklı basit estetik bozukluğun düzeltilebilmesi için etkili olan dolgu yönteminde temel hedef, dolgu maddeleri aracılığı ile burun üzerinde yer alan tümsek ya da hafif çukurların restore edilmesiyle estetik bozukluğun ortadan kaldırılmasıdır. Kısa bir süre içerisinde tamamlanabilen bu uygulama için herhangi bir ameliyathane ortamı, cerrahi girişim ekipmanları ya da benzeri bir komplike tedavi donanımı gerekmez. Yalnızca dolgu maddesi, uygun bir ortam, uyuşturucu krem ve özel enjektör yardımı ile alanında uzman bir hekimin dolgu ile estetik burun tedavisini tamamlayabileceğini söylemek mümkün.

TEKRARLANABİLİR Mİ?

Dolgu ile elde edilen estetik görünümün etki süresi ise bugüne kadar kaydedilen vakalar için ele alınan kayıtlar neticesinde ortalama olarak 6 ay ile 12 arasında değişiklik gösteriyor. Tedavi tamamlandıktan hemen sonra günlük ve sosyal yaşamlarına dönebilen hastaların, herhangi bir iyileşme sürecine girmediklerini ve doğrudan etki eden görüntü ile normal hayatlarına devam edebileceklerini de belirtmek mümkün. Bu kapsamda değişebilen ve ortalama olarak 6 ila 12 ay arasında değişen etki süresi sonrasında, ilgili muayeneler tamamlandıktan ve uygunluk konusunda uzman hekimler tarafından karar verildikten sonra, dolgu ile burun estetiği uygulaması tekrarlanabilir.”

İlginizi ÇekebilirTürkiye'de burun estetiği Avrupa'da ise göz kapağı estetiği rekora koşuyorTürkiye'de burun estetiği Avrupa'da ise göz kapağı estetiği rekora koşuyor
Yayınlanma Tarihi:14:08,