Avokadolu saç maskesi nasıl yapılır? Avakadonun saça faydaları…

Avokodo vücudumuz için oldukça sağlıklı bir meyvedir. Peki saça uygulandığında ne gibi etkileri var? Bu soru pek çoğumuz tarafından merak konusudur. Avokado saçlarda harikalar yaratabilir. Son günlerde sıklıkla kullanılan avokado maskesi saçlarda birçok soruna adeta merhem olabilir. Peki, Avokadolu saç maskesi nasıl yapılır? Avokadonun saça faydaları…

Avokadolu saç maskesi nasıl yapılır? Avakadonun saça faydaları…

Avokado saçlara parlaklık ve canlılık kazandırıyor, saçlarda ve ciltte oluşan hasarı ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Bu sağlıklı meyveyi tek başına yiyebileceğimiz gibi salatalarımıza da ekstra lezzet katıyor. Avokado E ve B6 minerallari ile zengin ayrıca proteinler, aminoaistler, magnezyum, folik asit, bakır ve yüksek oranda demir içerir. Bu vitamin ve minerallerden zengin besin ile saçlarınızın sağlığını koruyabilir. Aynı zaman da saçlarınıza esneklik ve parlaklık katabilirsiniz.

AVOKADONUN SAÇA FAYDALARI

SAÇI NEMLENDİRİR

Isı, şekillendirme, kimyasal işlem, çevre kirliliği hatta rüzgar ve güneşe maruz kalmasından dolayı birçok kişi kuru, hasarlı ve zayıf saçları ile mücadele eder. Avokado nemlendirici özelliği ile saçın en ihtiyaç duyduğu nemi içine hapsetmesini sağlar. Cansız ve kuru saçların onarılmasına ve ışıl ışıl parlamasına yardımcı olur.

SAÇ BÜYÜMESİNİ DESTEKLER

Beslenme eksikliği saç büyümesinin en yaygın belirtilerindendir. Yerli ve dengeli beslenmiyor ve sağlıklı yiyecekler tüketmiyorsanız saçlarınız uzamakta güçlü çeker mat ve donuk bir görünüm kazanır. Avokado saç hücrelerini besler ve sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur

AVOKADLU SAÇ MASKESİ

Malzemeler;
1 adet olgunlaşmış avokado
1 yemek kaşığı bal
1 yumurta
1,2 dama biberiye yağı

Yapılışı;
Avokadoyu püre haline getirin. Diğer malzemeleri ekleyerek saçınıza uygulayın. Bir bone ile saçınızı kapatın. 15-20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

AVOKADO VE YUMURTA SARISI İLE SAÇ MASKESİ

Malzemeler;
1 adet avokado
1 yumurta sarısı

Yapılışı;
Avokadoyu ezin ve bir yumurta sarısı ekleyerek iyice çırpın. Saçlarınız ıslakken saçlarınıza maskeyi uygulayın. Karışımı saç derinizden uçlarına kadar ayrıca saç derinize masaj yaparak yedirin. 10-15 dakika sonra saçlarınızı ılık veya soğuk su ile yıkayın.

Saç maskesi nasıl kullanılır? İlginizi Çekebilir Saç maskesi nasıl kullanılır?
Loading...