Bakışlardan tırnak ucuna bakım

Konu güzellik olduğunda, her geçen gün yepyeni uygulamalar ön plana çıkıyor. Bir süredir gündemden düşmeyen trendler arasında ise ipek kirpik uygulamaları, tırnak süsleri, kaş ve dudak kontürleri yer alıyor…

Bakışlardan tırnak ucuna bakım

Birgan BİLEKE

Doğal renkler dolgun dudaklar

Dudaklarının dolgun görünmesi isteğiyle uzmanlara başvuran kadınlar, 2018'de de hyaluronik asit dolgusu yaptırmaya devam edecek. Vücutta da bulunan bir madde olduğundan dolayı dudak işlemlerine kolayca uyum sağlayan bu dolgu, dudakların hacmini artırır. Bu işlemde önemli olan, dolgu yapılırken kişinin yüz hatlarının esas alınmasıdır. Dudak şeklini düzeltmek kadar aynı bölgedeki renk eksikliğini de gideren bu dolgu, kişinin günlük kullanımına uygun ve doğal renklerin tercih edilerek yapılması durumunda başarıyla sonuçlanır.

shutterstock_298564544

Yüze ifade veren detay: Kaşlar

Bakışlara derinlik katan makyaj seçimi ne kadar önemliyse, yüzünüzdeki ifadeyi belirginleştirmek için de kaşlar o denli önemli. Konu kaşlar olduğunda, 2018'de de popülaritesini devam ettirecek kaş kontürünü yapmak özen ister. Kaş kontör tekniğinde, kıl tekniği ile ana kaş rengi kopyalanarak boşluk ve seyrek olan kısımlar yoğunlaştırılır.

shutterstock_534326020

Baştan tırnağa sanat

Stres, alışkanlık nedeniyle tırnaklarını yemeden duramayan kişiler için protez tırnaklar 2018'de adeta birer tuval gibi kullanılıyor. ‘Nail art' adı verilen trend ile 2018 renkli ve uzun tırnakların yılı olmaya aday. Bu noktada size kalan, tırnaklarınıza yapılacak desen ve renge karar vermek…

shutterstock_514409545

Gerçeğinden ayırt etmek zor!

Yeni yıla ipek takma kirpikler damga vuracak. Uygulama sonrasında gözde fazlalık varmış hissi yaratmayan ipek kirpikler, son derece hafif. Bu niteliğiyle de hiçbir sıkıntıya neden olmuyor. Bu uygulamada saf ipekten imal edilen kirpik görünümündeki ince tüyler kirpik diplerine tek tek ekleniyor.

shutterstock_703882291