Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bensu Soral, Fahriye Evcen ve Meryem Uzerli’nin Cannes’daki makyajlarını inceledik
Bensu Soral, Fahriye Evcen ve Meryem Uzerli’nin Cannes’daki makyajlarını inceledik
Geçtiğimiz hafta görkemli bir törenle gerçekleşen Cannes Film Festivali'ne katılan ünlü oyuncular Bensu Soral, Meryem Uzerli ve Fahriye Evcen'in makyajını makyaj uzmanı Özge Özel'e sorduk.
Burcu ÖZEN
Güzellik 25 Mayıs 2017 - 14:18

70. Cannes Film Festivali geçtiğimiz hafta görkemli bir törenle başladı. Dünyanın en prestijli törenlerinden biri olan Cannes’te stillerin yarıştığı bir gerçek… Dünya starları ‘kırmızı halı’nın en iyisi olmak için haftalar öncesinden hazırlığa başlıyor. Elbiseler, makyajlar, hatta dekolteler bile yarışıyor. Bu yıl Türkiye’den de ünlü oyuncular gitti festivale…

Meryem Uzerli dünyaca ünlü Fransız mücevher markası Chopard'ın, Bensu Soral, Magnum’un onur konuğu olarak, Fahriye Evcen ise Lübnanlı modacı Georges Hobeika’nın davetiyle festivale katıldı.

‘İLGİ GÖRMEDİ’ DEDİLER AMA…

ozgeozel

Ülkemizin ünlü oyuncularının, bizleri Cannes’da temsil etmesi bir gurur olmalı tabii… Basına yansıyan ‘Fahriye’ye fotoğrafçılar ilgi göstermedi’ haberlerine de katılmıyoruz. Çünkü bizim birincimiz Fahri’ye! Make up artist Özge Özel’e, Meryem, Bensu ve Fahriye’nin makyajını da sorduk! Bensu’yu doğallığı aşmış, Meryem’i günlük halinden farksız bulmuş. Fahriye ise taze görüntüsüyle büyüledi diyor.

İşte Özge Özel’in Cannes’a katılan Türk ünlülerle ilgili yorumu:

BENSU, FAZLA DOĞAL

bensu

Bensu Soral, her zaman doğal görünmeyi tercih eden ünlülerden… Ancak bazen abartabiliyor! Dünyanın en görkemli törenlerinden biri olan Cannes Film Festivali’ne bu kadar sade gitmeyi doğru bulmuyorum. Dünyaca ünlü konukların kırmızı halıda boy gösterdiği törende bu kadar az makyaj, özensiz görünmesine sebep olmuş. Ancak saçlarına diyecek söz yok!

FAHRİYE, FRESH BİR GÖRÜNÜME KAVUŞMUŞ

fahriyeic

Fahriye Evcen'in makyajını ele alacak olursak; sade, gösterişten uzak ve tertemiz bir makyaj görüyoruz. Yaşını büyütmeden kırmızı halıya uygun bir makyajla ve saçıyla bütün olmuş. Kıyafet seçimi, saçı ve makyajıyla örtüşerek taze görünümü ile son yılların makyaj trendlerini yansıtan bir makyaj olmuş.

MERYEM, YANLIŞLIKLAR KURBANI

meryem

Meryem Üzerli’nin makyajı ‘kırmızı halı’ya uygun değil. Onu bu haliyle günlük yaşantısında da görebiliriz… Makyajda kullanılan renklerin üzerindeki kıyafetle uyumlu olmaması da ahengi bozan bir diğer yanlış… Göz makyajı koyu oysa sıcak renkler kullanılmasını tavsiye ederdim. Ten makyajında doğru ürünler kullanılmadığı için makyaj yüzünde parlamış ve kötü bir görüntü ortaya çıkmış.

Son güncelleme: 14:34 - 25.05.2017