Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cilde tuzla gelen güzellik
Cilde tuzla gelen güzellik
Cildimize yaptığımız bakım elbette çok önemli. Ancak aynı amaçla profesyonel destek almaktan da kaçınmamalıyız. Yeni nesil cilt bakımları bu konuda birçok parametreyi içerdiği için çok kıymetli uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor. Bunlardan biri de deniz tuzu terapisi…
Güzellik 7 Ocak 2018 - 03:25

Dr. Eylem ACAR

İlk doğal kaynaklı minerallerden

Tuz, insanların ilk olarak bulduğu ve kullandığı doğal kaynaklı minerallerden biridir. Tarih boyunca cilde faydaları insanların ilgisini çekmiştir. Yaşamın temel gıdalarından biri olmasının yanında, cilt yüzeyinin yenilenmesinde, arınmasında ve iyileştirilmesinde yaygın olarak kullanılmıştır.

shutterstock_369492533

Avantajları nelerdir?

– Cilt sağlığında, yapısında ve renginde belirgin miktarda düzelme,

– Tüm cilt tiplerine uygunluğu,

– Herhangi bir yan etkisinin olmaması,

– Günlük hayata çok kısa sürede devam edilebilmesi

– İçeriğinde hiçbir zararlı kimyasalın olmaması.

shutterstock_137253656

Nasıl uygulanır

Deniz tuzu terapisinin ilk aşamasında, yüzde yüz doğal deniz tuzu kullanılarak yapılan işlem cildinizi tahriş etmeden ölü derilerden arınmanıza yardımcı olur. İkinci aşamaya hazır hale gelen cilde hyalüronik asit, multivitaminler ve antioksidanlar ultrasonla uygulanarak cildin üç kat daha derinine iki kat fazla nüfuz etmesi sağlanır. Böylece daha sağlıklı, taze ve genç görünümlü bir cilde sahip olmanızı sağlar. Son aşama ise yüksek yoğunluklu LED tedavisiyle cildinizin iyileşmesine ve gençleşmesine yardımcı olur.

Hangi sorunlarda etkilidir?

– Cilt tonu eşitsizliği,

– İnce çizgiler ve kırışıklıklar,

– Ciltteki güneş lekeleri,

– Yaşlılık lekeleri,

– Akne,

– Geniş gözenekler,

– Kolajen reformasyonu.