Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cildinizi soğuklardan korumanın 5 kuralı
Cildinizi soğuklardan korumanın 5 kuralı
Kış aylarında sert ve rüzgarlı havalar, klima ve kaloriferlerin etkisi, bilgisayar başında geçirilen uzun zamanlar cildimizi fazlasıyla yıpratır... İşte tüm olumsuzluklara karşı yapmanız gerekenler...
Güzellik 21 Ocak 2018 - 05:05
nemlendir

Önce nemlendirin

Kış aylarında cilt bakımında ilk kural cildin iyi temizlenmesi ve nemlendirilmesidir. Herkes mutlaka cilt yapısına uygun nemlendirici kullanmalıdır. Gliserin, vazelin, üre, laktik asit, hyalüronik asit içeren nemlendiriciler her gün uygulanmalıdır.

gunes-koruyucu

Güneş koruyucu kullanın

Güneş ışınlarının olumsuz etkilerine kışın da maruz kalıyoruz. Özellikle kardan yansıyan ışıklar cilde zarar verebilir. Bu nedenle kış mevsiminde de dışarı çıkmadan yarım saat öncesi güneş koruyucunuzu sürmeyi unutmayın.

banyo-suyu

Banyo suyuna dikkat!

Sıcak su cilt kuruluğunu artıran en önemli faktörlerden biridir. Kışın sıcak suyla yıkanmayın. Banyo yaparken cildi kurutmayan sabun ve yağ içeren şampuan kullanmaya özen gösterin.

Dengeli beslenip, bol su için

Kış aylarında beslenmeye özen göstermek, cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlar. Kışın tükettiklerinizin balık, sebze ve su ağırlıklı olmasına dikkat edin. Günde en az 1.5 litre su için. Taze meyve ve sebze suyu içmeyi de unutmayın. A, C, E vitaminleri, çinko, bakır, demir, selenyum alımına dikkat edin. Posalı yiyeceklerle cildinizin yaşlanmasını durdurun. İçeriğindeki doğal östrojen sayesinde soya tüketerek cildin genç kalmasını sağlayın.

peeling

Bakım yaptırmayı ihmal etmeyin

Kış aylarında birçok profesyonel bakımı cilt doktorunuz daha güvenli bir şekilde uygular. Bunlardan en önemlileri kimyasal peeling uygulamalarıdır. Bu yöntemlerle leke, akne tedavisi, akne izleri, kırışıklıkların açılması-antiaging uygulamaları çok başarılı şekilde yapılıyor.

Etiketler