Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dökülen saçlara 3 uygulama
Dökülen saçlara 3 uygulama
Dr. Melike Külahçı, saç dökülmesine karşı cerrahi müdahale gerektirmeden uygulanabilecek üç yöntemi anlattı.
Güzellik 23 Temmuz 2018 - 12:32

Güzelliğin en önemli tamamlayıcılarından olan saçlarımız hepimiz için çok değerli. Saç dökülmesi özellikle erkeklerde görülse de kadınlar için de cılız saçlar mutsuz edici bir durum. Transmed Tıp Merkezi Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı dökülen saçlara yönelik cerrahi müdahale gerektirmeden uygulanabilecek tedavi yöntemlerini sıraladı:

PRP

Ameliyat olmayan girişimlerin başında PRP denilen (Platelet Rich Plasma) işlem gelmektedir. PRP yönteminde hastadan kan alınarak santrifüj edilir, elde edilen serum, mezoterapi gibi minik küçük miktarlarda ve yaygın olarak derinin içine enjekte edilir. Bu işlem saçlara gençleştirici bir etki yapmaktadır. 1'er hafta arayla 3 tekrar gerektirmektedir. Bu işlem, gerek saç ekimi sırasında gerek operasyon olamayacak hastaya uygulabiliyor.

GROWTH FAKTÖR

Büyüme faktörü diye bilinen bu doku hormonu aslında vücudumuzda var olan ve tamire ihtiyaç duyan tüm dokulara uyarıcı olarak vücut tarafından salgılanan bir hormondur. Şu anda laboratuvarda üretilmiş formu oldukça popüler. 1 hafta arayla 4 tekrar yapıldığında saçta ciddi bir canlanma ve gençleşme hissedilmektedir.

LAZER TARAĞI

Düşük frekanstaki lazer ışınlarının saç köklerini canlandırdığı ve harekete geçirdiği anlaşıldığından beri dünyanın her yerinde tarak biçimine getirilmiş mini lazer araçları çok yaygın biçimde kullanılmaya başladı. Kullanımı ise çok kolay; başın üstündeki saçlı deriye temas edecek şekilde bu lazer uygulandığında saç köklerinin eskisinden daha canlı ve daha kalın telli olduğunu görülüyor. İşlemi haftada 2-3 kere uygulamak yeterli olacaktır.