Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ellerinizi de gençleştirin
Ellerinizi de gençleştirin
Yüze yapılan çeşitli uygulamalar kişiyi olduğundan daha genç gösterse de genellikle eller gerçek yaşı gözler önüne seriyor. Ancak yeni yöntemlerle bu sorun da ortadan kalkıyor…
Güzellik 28 Ocak 2018 - 04:26

Dr. Eylem ACAR

El bakımı için nemlendiricilerin önemi çok büyük. Bunun yanı sıra elleri güneşten korumaya özen göstermek, sağlıklı ve genç görünen eller için önemli. Koruyucu önlemlerin zamanında alınması, bu bölgenin tazeliğini sürekli kılmak açısından oldukça etkili sonuçlar doğurur.

Dolgu enjeksiyonu

Hacmini ve diriliğini kaybetmiş eller daha yaşlı görünür. Doğal dolgu uygulamasıyla hem cildin görünen yüzeyini yenileme, nemlendirme hem de elastikiyet kaybı, doku erimesi ve volüm kaybı gibi sorunlar giderilebiliyor. Özellikle yeni nesil peptidli dolgularla hacim kaybı giderilir ve içeriğindeki yapılandırıcı peptidler sayesinde cilt yenilenmiş, gençleşmiş olur. Bu peptidler aynı zamanda cildin kendi kolajenini uyararak, ileriye yönelik olarak da cildi korur. Cilde saf hyalüronik asidin verilmesi son derece güvenilir ve faydalı bir uygulamadır. İşlem yaklaşık 10-15 dakika sürer. Kanül tekniğiyle ağrısız, acısız, homojen bir uygulama sağlanmış olur.

shutterstock_577333045

Lazer

Elleri yaşlı gösteren diğer bir durum da el yüzeyinde güneşe fazla maruz kalmak sonucu oluşan lekelerdir. Çeşitli lazer mekanizmalarıyla lekeler silinir ve cilt kalitesi artırılarak  genç bir cilt elde edilir. ‘Non invazif lazer', ağrısız, ciltte tahriş ve kızarıklık bırakmayan, tedavi sonrası toparlama süresi gerektirmeyen bir yöntemdir. Yenilenen ciltteki hücreler daha genç görünür.

Işıltı liftingi 

Buru bir berraklık, ışıltı ve nem sağlayan bir cilt gençleştirme işlemidir. Bu uygulamanın temelinde cildin temel ihtiyaçları olan nemlenme, beslenme ve koruma özellikleri vardır. Dört ya da beş seanslık kürler halinde düzenlenen hyalüronik asit, aminoasit ve vitamin komplekslerinden oluşan mikro-enjeksiyonlar, cildin kendini onarması için ihtiyaç duyduğu desteği sağlıyor ve cildi içerden nemlendiriyor. Eller daha nemli, sağlıklı, gergin ve canlı görünebiliyor. 10-15 dakikalık bir işlemdir. Tüm yüz, boyun, dekolteye yapılabildiği gibi en çok tercih edilen uygulama bölgesi ellerdir. Hiyalüronik asit, tüm yaşayan organizmaların bağ dokusunda doğal olarak bulunan, bulunduğu dokuya esneklik ve sağlamlık veren, su tutma kapasitesine sahip temel bir maddedir.