Sözcü Plus Giriş

Erkek için yüz maskesi tavsiyeleri ve erkek yüz temizleme maskesi tarifleri…

Günümüzde birçok erkek bakımlı görünmeye önem vermeye başladı. Her ne kadar kadınlar bu konularda daha özenli olsa da bakımlı erkeklerin sayısı da gitgide artmaktadır. Doğru olan şu ki kadınlar, gibi erkekler de cilt sağlığına önem vermeli. Daha önce hiç cilt bakımı yapmadıysanız, ya da bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz haberimiz size yardımcı olacak. İşte Erkek için yüz maskesi tavsiyeleri ve yüz temizleme maskesi tarifleri...

Güncellenme: 13:31, 17/06/2019
Erkek için yüz maskesi tavsiyeleri ve erkek yüz temizleme maskesi tarifleri…

Nasıl bir erkek bakımlı kadınları hoş buluyorsa kadınlar da bakımlı erkekleri daha cazip bulmaktadır. Erkekler giyimleri konusunda da titiz olmalıdır. Ütülü gömlekler temiz ayakkabılar ve kendi tarzını yansıtan kıyafetlerle bakımlı olmaya başlayabilirler. Erkeklerde tıpkı kadınlar gibi aksesuar kullanabilirler. Özellikle deri detaylar erkeklere daha çok yakışır. Giyim zevkleri ne olursa olsun kendine uygun kıyafetler seçerek vücudunu daha orantılı gösterebilirler. İş yerinde kullandığınız veya özel bir davete katıldığınızda sececeğiniz ceketler mutlaka vücudunuzda oturmalıdır. Ceketinizi ilikleme gibi kuralları bilmekte ayrı bir önem taşımaktadır. Saçlarınızı yüz tipinize göre kestirmek sizi daha güzel bir görünüm verecektir. Cilt konusuna gelirsek; Erkeklerde tıpkı kadınlar gibi iş hayatının zorluklarının verdiği stres ve yaşadığı hava koşullarının kattığı zararla cildinde bir takım değişiklikler hissedebilirler. Yıpranan cildimiz pek hoş olmamakla birlikte hijyen görünümünü kaybeder. Ciltte oluşan siyah noktalar, sivilceler canınızı fazlasıyla sıkabilir. Haftada bir uygulayacağınız maskelerle bu tip sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Cildiniz de ayda bir peeling ve düzenli yapacağınız maskeler cildinizi ölü derilerden arındırarak cildinizi besler ve ciltte yenilik sağlar.

ERKEKLERE ÖZEL CİLT BAKIM ÖNERİLERİ

Cumartesi akşamları işten eve geldiğinizde kendinize zaman ayırmak hiç de kötü bir fikir sayılmaz. Öncelikle yapacağınız ılık bir duş hem haftanın yorgunluğunu bedeninizden atarken hem de cildinizi beslemek için ön hazırlık olacaktır. Cildinizin duşun buharı ile yumuşayacak ve traş olmaya hazır hale gelecektir. Eğer kendinize evde sakal traşı oluyorsanız yüz hatlarınıza uygun bir traş yüzünüzü daha orantılı ve çekici gösterecektir. Traş köpüğü kullanmak ve ardından nemlendirmek cildinizi rahatlatacaktır.

Cildinize kısa zamanda etkili bakımlar yapmak sanıldığının aksine kolay bir uygulamadır. Yapacağınız düzenli bakımlar cildinizden ölü hücreleri arındırarak sağlıklı ve ışıl ışıl bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. Yüz maskesi tariflerinin yanı sıra yüz temizleme maskelerinden birkaç örnek verecek olursak;

YÜZ TEMİZLEME MASKESİ TARİFİ

Malzemeler;

– 1 yemek kaşığı kil
– 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
– Bir miktar su

Yapılışı;

Tüm malzemeleri macun kıvamına getirip cildinize sürerek 15 dakika bekletin. Bol su ile durulayın.

YÜZ MASKESİ TAVSİYESİ

Malzemeler;

– 2 yumurta akı
– 1 çay kaşığı limon suyu
– 1 yemek kaşığı bal
– 1 yemek kaşığı yoğurt

Yapılışı;

Bütün malzemeleri köpük köpük olana kadar karıştırın. Temiz cildinize uygulayın. 15 dakikanın ardından bol su ile durulayın.

YÜZ MASKESİ TAVSİYESİ 2

Malzemeler;

– Yarım muz
– Yarım bardak yoğurt
– 1 çay kaşığı bal

Yapılışı;

Muzu çatalla ezin ardından yoğurt ve balı karıştırıp cildinize sürün. 10-15 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

İlginizi ÇekebilirKaş diplerinde pullanma nasıl önlenir?Kaş diplerinde pullanma nasıl önlenir?
Yayınlanma Tarihi:09:01,