Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Estetik konusunda doğru bilinen 5 yanlış
Estetik konusunda doğru bilinen 5 yanlış
Sosyal medyanın etkisini artırmasıyla güzellik çok daha önemli bir konu haline geldi. Tam bu noktada, estetik konusundaki hurafeleri Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Küçükçelebi’ye danıştık…
Güzellik 14 Nisan 2018 - 06:09

Estetik ve plastik cerrahi aynı şeydir

Aynı değildir çünkü estetik cerrahi, yüz ve vücut görünümünü daha güzel hale getirebilmek amacıyla kullanılan bir tıp alanıdır. Fakat plastik cerrahide görünümle birlikte fonksiyon bozukluğunun da düzeltilmesi amaçlanır.

Kozmetik amaçlı bir işlemdir

Estetik operasyonlar isteğe bağlı olarak yapılır. Plastik cerrahide ise rekonstrüktif ve fonksiyonel nedenler daha ağır basar.

Yüz cerrahisiyle yepyeni bir yüz oluşturulabilir

Estetik cerrahiyle yapılacak yüzün biyolojik yaşı, iyileşme kapasitesi belli olduğu için yeni bir yüz yaratılamaz. Sadece daha genç görünümlü bir yüz ortaya çıkabilir.

Yaşlanmanın önüne geçmeyi sağlar

Estetik yüz operasyonlarıyla yaşlanmanın önüne geçilemez. Ancak daha genç bir görünüm yaratıp biyolojik yaşı geriden takip etmek mümkün olabilir.

shutterstock_410310778

Çok acı verir

Cerrahi tekniklerdeki yenilikler sayesinde ciddi boyuttaki sıkıntılar yerini daha az ağrılı bir operasyon sonrası sürecine bırakmış durumda.

Etiketler