Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Eyeliner nasıl sürülür? Pratik eyeliner çekme önerileri…
Eyeliner nasıl sürülür? Pratik eyeliner çekme önerileri…
Eyeliner her kadının makyaj çantasında bulunan, olmazsa olmaz makyaja adeta çekicilik katan makyaj malzemelerinden biridir. Son yıllarda popüler olan eyeliner hemen hemen her makyaj türüne şıklık katan ürünlerdendir. Ancak eyeliner sürmek kadınlara oldukça zor gelir. Kozmetik firmaları sürekli yeni ve kolay sürülebilen eyelinerlar üretiyor. Aslında eyeliner çekmek o kadar da zor değil. İşte pratik eyeliner çekme yöntemi...
Sozcu.com.tr
Güzellik 4 Temmuz 2019 - 08:27

Eyeliner makyajı tamamlamanın yanı sıra gözlere vurgu ve derinlik katarak daha çarpıcı bakışlara sahip olmanızı sağlar. Eyeliner sürmek biraz zaman alsa da zamanla el yatkınlığı kazanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Eyeliner'ı sadece siyah değil, farklı renklerde ve ışıltılarda kullanabilirsiniz. Eyeliner sürmeye yeni başlıyorsanız ince uçlu fırçalar yerine keçe ismi verilen kalem formundaki ürünler size kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Kendinize uygun eyeliner seçimini tamamladıktan sonra gelelim uygulama aşamasına; işte eyeliner sürmenize yardımcı olacak önerile.r..

EYELİNER NASIL SÜRÜLÜR?

* Pürüzsüz bir göz kapağı için ten rengi bir far veya kapatıcı ile işe başlayabilirsiniz.

* Eyeliner çekmeye her zaman kuyruk bölümünden başlamalısınız.

* Göz bitiminden yukarı doğru kuyruğunu çek ve kirpik dibinden sürmeye başlayarak kuyrukla birleştir.

* Eğer eliniz titriyor ve düz bir hat çekemiyorsanız önce göz pınarından başlayarak ince bir çizgi çekip daha sonra bu çizgiyi netleştirerek doğru bir eyeliner sürmeniz mümkün.

PRATİK EYELİNER ÇEKME YÖNTEMLERİ

Eyeliner sürme tekniklerini denemenize rağmen hala tam olarak istediğiniz sonucu alamıyorsanız size pratik eyeliner çekme yöntemlerinden bahsedeceğim. İşte pratik eyeliner çekme yöntemleri… Eyeliner çekerken özellikle kuyruk bölümünü tamamlarken sorunlar yaşanabilir. Uzunluğu ve çekilecek yerin her ikisi de birbirinden farklı olabilir bu aşamada bant kullanabilirsiniz.

1. BANT İLE EYELİNER ÇEKME

Kusursuz bir eyeliner çekmek istiyorsanız bantla hem pratik hem de güzel sonuç alabilirsiniz. Öncelikle kuyruk kısmının altına bant yapıştır ve doğru hizada kuyruk çekerek işlemini tamamla.

2. EYELİNER YERİNE GÖZ KALEMİ

Göz kaleminizi gözünüzün üstüne çekin. Yamuk, ince veya kalın olması hiç sorun değil. Daha sonra fırça yardımı ile dağıtın. Bu teknik gözlerinizi hem buğulu gösterecek hem de hataları ört bas edecektir.

3. LİKİT EYELİNER YERİNE KOLAY SÜRÜLEBİLEN KALEM FORMLARI

Göz çizginizin keskin ve parlak görünmesini istiyorsanız likit eyeliner kullanabilirsiniz. Likit eyeliner kullandıktan sonra kurumasını beklemek dağılmasını önleyecektir. Kalem formundaki eyelinerlar daha kolay sürülebilirken daha mat bir görünüm kazandırır.

Son güncelleme: 08:39 - 04.07.2019