Ezgi gibi gözlere Neslihan gibi dudaklara sahip olmak için…

Pek çok kadın etkileyici bakışlara, dolgun dudaklara, kalın kaşlara ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Peki Ezgi Mola gibi bakışlara, Sıla gibi kalkık kaşlara, Neslihan Atagül gibi dolgun dudaklara, Aslı Enver gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister misiniz? Cevabınız evet ise ünlü isimlerin makyaj artisti Melis İlkkılıç’ın önerilerine mutlaka kulak verin!

Ezgi gibi gözlere Neslihan gibi dudaklara sahip olmak için…

Neslihan Atagül

Doğulu Pembe ve nemlendiricili rujlar

Neslihan da güzel cilde sahip ünlüler arasında yer alıyor. Kaşlarını hiç aldırmadığından sadece taramak yeterli oluyor. Renkli gözlerine gölgelendirme yapıyorum ve bu ona çok yakışıyor. Göz altına ise kapatıcı uyguluyorum. Dudakları doğal olarak koyu renk olduğu için nude tonlarında ruj kullanmıyorum çünkü doğal rengi çok güzel. Sadece pembe tonlarında bir ruj sürüyorum. Eğer sizin de kendinden koyu renk dudaklarınız varsa, ten tonunuza yakın rujlardan uzak durun. Siz de pembe ve nemlendirici özellikli rujlara yönelmelisiniz…

neslihanek

Ezgi Mola

Kuyruklu eyeliner, alt kirpiklere boya

Ezgi Mola'nın çok güzel bir teni var. O nedenle ten makyajını çok ince tutuyorum. Eğer siz de yüzünüzde Ezgi gibi mat bir görünüm yakalamak istiyorsanız, ince ve transparan bir pudra edinmelisiniz. Ezgi'nin gözleri çok büyük… Bakışlarının büyülü olması için de ince ve kuyruklu eyeliner kullanıyorum. Biraz da kirpik ekleyip alt kirpiklerini de boyuyorum. Siz de etkili bakışlara sahip olmak isterseniz, eyeliner ve maskara edinmelisiniz.

1512137871_ogz_7822

Sıla

Ela gözlere mürdüm tonlar

Sıla'nın konser makyajlarını genellikle ben yapıyorum. Sahnede çok güzel durduğu için hafif ve ışıltılı bir makyaj yapmayı tercih ediyorum. Cildi çok güzel olduğundan kapatıcı kullanmaya ihtiyaç duymuyorum. Transparan bir pudrayla cilde mat görünüm sağlıyorum. Sıla'nın kaşları zaten kalkık olduğundan sadece tarıyorum. Eğer kaşlarınızın düşük olduğunu düşünüp kalkık kaşlara sahip olmak istiyorsanız, küçük bir maskara aplikatörüne saç spreyi sıkıp onunla kaşlarınızı yukarıya doğru tarayabilirsiniz. Sıla'nın göz makyajında bolca maskara, eyeliner ve bronz tonlarda far kullanıyorum. Gözlerinin rengi yeşile dönük ela olduğu için ona mürdüm ve kızıl tonlarda göz makyajı çok yakışıyor.

sila-4

Aslı Enver

Bol bol maskara…

Bebek gibi bir cilde sahip olduğundan Aslı Enver'in çok fazla makyaja ihtiyacı yok. Saç ve kirpikleri sarı tonlarında olduğu için ona çok az maskara sürüyorum. Dudakları düzgün olduğundan hafif bir nemlendirici uyguluyorum. Cildine ince bir ten makyajı yapıp, transparan pudrayla matlaştırıp, yanaklarına pembe allık sürüyorum. Kontüre de çok ihtiyacı olmadığından, bol bol maskara uygulaması yapıyorum Aslı'ya…

asli-enver-1