Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Göz altı çökmelerinden 15 dakikada kurtulun
Göz altı çökmelerinden 15 dakikada kurtulun
Yüzde yorgun ve yaşlı bir ifadeye yol açan çökmüş göz altları hem kadın hem erkeklerde estetik kaygılara neden olur. Ancak bu sorundan yepyeni bir teknikle 10-15 dakikada kurtulmak mümkün…
Güzellik 11 Mart 2018 - 05:52

Dr. Eylem ACAR

Sebepleri nelerdir?

Göz yapısına bakıldığında gözler, her tarafa rahatça dönen bir yapıya sahiptir ve özel bir yağ ile çevrelenmişlerdir. Ayrıca adına ‘orbital septum' denen bir koruma bariyeri sayesinde oldukları konum korunmaktadır. Bu bariyer genetik özellikler ya da ilerleyen yaşla birlikte gevşeyerek yağ torbasınca ileri doğru itilir. Yaş ilerlediğinde yüzün kemik yapısında incelmeler olacağından kemik normal olarak geriye yönelik hareket eder. İşte bu nedenle gözlerin altında boşluk meydana gelir. Göz altı boşluğu gölgelerden kaynaklı olarak daha derin görünebilir.

sebepleri

Tedavisi kolay mıdır?

Bu bölge için yeni nesil peptitli dolgularla göz altı boşluğu giderilebilir. Dolgu enjeksiyonu uygulamalarında en çok kullanılan içerik hyalüronik asittir. Yüz şeklinin dengeli volümetrik yapılandırılmasında bu içerik uzun zamandır güvenle kullanılmaktadır. Cilt altında kolaylıkla yerleşerek zamanla deforme olan, çöken, kırışan dokuları destekler, hacim kazandırır ve sonuçta natürel bir görüntü elde edilir.  Peptitli dolgular hem azalan kolajeni yerine koyar, hem de cildin kendi kolajenini aktive eder.

tedavisi-kolay-mi

Nasıl uygulanır?

Göz altı dolgusu uygulaması özel bir teknikle yapılır. Kanül dediğimiz bir aparat sayesinde çok sayıda iğne batırmaya gerek kalmadan; tek bir noktadan girilerek, homojen ve düzgün bir şekilde ürün göz altı boşluğuna yerleştirilir. Tabii ki tecrübeli uzman hekimler tarafından yapılması gereken özel bir uygulamadır. İşlem ağrılı değildir, yine de uygulama öncesi daha konforlu olması adına lokal anestezik bir krem sürülür. Uygulama yaklaşık 10-15 dakika sürer. Dolgunun etkinlik süresi kişinin yaşı, cilt yapısı, elastikiyeti, enjekte edilen dolgunun maddesinin özellikleri, miktarı, kalitesi gibi faktörlere bağlıdır.

Son güncelleme: 05:54 - 11.03.2018