Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Göz farı ile kaş nasıl boyanır?
Göz farı ile kaş nasıl boyanır?
Kaşları şekillendirmek ve boyamak tüm görünümünüzün çerçevelemenin altın kuralıdır. Kaşları biçimlendirmek için göz farı kullanmak ekstra bir kaleme gerek kalmadan doğal bir görünüm sağlayabilir. Seyrek ve şekilsiz kaşlarınızdan memnun değilseniz kaşlarınızı sık ve yüz hattınıza uygun bir biçimde şekillendirebilirsiniz. Peki, göz farı ile kaş nasıl boyanır?
Sozcu.com.tr
Güzellik 13 Kasım 2019 - 11:45

Kaş kalemi kullanımı oldukça yaygın olsa da far kullanmak da bir tercihdir. Kalem ile boyamak biraz daha net bir ifade verirken, far kendi kaşlarınızmış gibi natural bir görünüm verebilir. Kaşlarınız hem seyrek hem de dağınık ise kaşlarınızdaki boşlukları far yardımı ile doldurabilirsiniz. Far kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta mat ve nötr bir ton kullandığınızdan emin olmalısınız. Altın tonlarında ve pırıltılı olanlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Yatmadan önce kaş makyajınızı derinlemesine temizlemeniz gerekebilir. Kaş kalemi ve farın sıklıkla kullanılması kaşlarda dökülmeye neden olabilir. Kaşlarınızı temizledikten sonra kaş bakımı yapmayı ihmal etmeyin.

MALZEMELER

– Kaş tarama fırçası
– Göz farı
– Açılı fırça
– Kaş jeli

NASIL UYGULANIR?

Kaşlarınızın temiz olduğundan emin olmalısınız. Açılı fırça yardımı ile kaşlarınızın üst kısmını düz bir çizgi halinde boyayın. Kaşlarınızın başlangıç kısmının çok karanlık olmamasına özen göstermelisiniz.
Kaşın en alt kısmını iç kenarına yakın olacak şekilde boyayın.
Kaşlarınızı tarayın ve kaşlarınızın uzayan kısımlarını kaş makası ile kesin.
Kaşlarınızda boşluk görünüyorsa hepsini tekrar doldurun.
Farı kaşınıza sabitlemek için şeffaf bir kaş jeli uygulayabilirsiniz.

Son güncelleme: 11:46 - 13.11.2019