Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gülüş estetiğinde ortodontik yöntemler
Gülüş estetiğinde ortodontik yöntemler
Gülüş estetiğinde kullanılan yöntemler hakkında bilgiler veren Ortodonti Uzmanı Doç. Dr. Ruhi Nalçacı, yetişkinlerde implant tedavisinin uygulanamadığı durumlarda ortodontik yöntemlerin önem kazandığını belirtti.
Güzellik 24 Ocak 2018 - 14:53

Güzel bir gülümsemenin sosyal yaşamda ve iş dünyasındaki başarılarda olumlu bir etkisi olduğunu belirten Dentomed İmplant Ve Estetik Diş Kliniği Doktorlarından Doç. Dr. Ruhi Nalçacı, gülüş estetiğine olan ilginin arttığını söylüyor.

“İmplant tedavisi günümüzde eksik dişlerin tedavisinde yapılan en estetik ve modern yöntem. Ancak çoğu zaman gerek vakit bulamadığımızdan gerekse yeterli önemi vermediğimizden dolayı implant tedavisi geciktirilebiliniyor. Zamanında implant tedavisi uygulanmadığında eksik dişlerin oluşturduğu boşluğa sağlıklı dişler hareket ederek birçok dişte aralıkların oluşmasına, dolayısıyla gülümsemenin daha da bozulmasına neden olabiliyor. Bu tip durumlarda ise eksik dişten oluşan boşluk daraldığından implant tedavisini uygulamak mümkün olmuyor” şeklinde konuşan Nalçacı sözlerine şöyle devam etti;

kadin

Son yıllarda kliniğimize ortodontik tedavi amacıyla başvuran özellikle 30 yaş ve üzeri hastalarımızın hikayesi hep bu şekilde. Gülüş estetiği için bize gelen hastalarımız eksik dişlerden dolayı oluşan boşlukların zirkonyum, implant veya lamina uygulamasıyla kapatılmasını istiyor. Ancak gecikme nedeniyle oluşan boşluklar genelde tüm dişlere dağıldığından simetrik ve estetik diş yapısına kavuşmak ortodontik tedavi olmadan mümkün olmuyor. Uyguladığımız erişkin ortodontisi yöntemleriyle implant veya zirkoyum öncesinde eksik diş boşluğuna kaymış olan sağlıklı dişler çene içinde olması gereken doğal yerine alınıyor, böylece gülüş estetiği sağlam dişlerimize müdahale etmeye gerek kalmadan sağlanabiliyor. İmplant veya zirkonyum tedavisi öncesinde uygulanan ortodontik tedaviler için hastalarımız artık daha estetik ortodontik uygulamaları tercih ediyor. Özellikle İnvisalign (şeffaf plaklar), lingual ortodontik tedavi (içten takılan diş teli) veya porselen braketler (şeffaf tel) implant tedavisi öncesinde kliniğimize başvuran hastalarımız tarafından en çok tercih edilen erişkin ortodontisi yöntemleri. Gelişen teknoloji ile birlikte artık bu tip tedavilere ulaşmak eskiye oranla çok daha kolay ve daha az maliyetli.

Son güncelleme: 16:22 - 24.01.2018