Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Her allık sizi güzel göstermez
Her allık sizi güzel göstermez
Söz konusu makyaj olunca herkesin vazgeçilmezi genelde farklı yönlerde oluyor. Sadece rimel allık sürenler, bir ruj bir allık sürenler, ful makyajla sokağa çıkanlar gibi farklılıkları sıralayabiliriz. Ama dikkat ederseniz makyajda tek değişmeyen var o da allık. İşte tene göre allık seçimleri...
Hale Ceylan BARLAS
Güzellik 25 Nisan 2017 - 17:10

Allık seçerken teninize göre seçmeniz gerektiğini, her allığın tene uyum sağlamadığını, hatta yanlış allık seçimi ve uygulamasının sizi kötü ve komik göstereceğini biliyor musunuz? Örneğin beyaz tenliler sıcak ara tonlara, koyu tenliler ise pembenin koyu tonlarına yönelmeli. Gelin teninize uygun renklere birlikte göz atalım.
shutterstock_472876213Öncelikle teninizi iyi bilmeniz gerekiyor. Yani cilt alt tonunuz burada önemli bir yere sahip. Bunun için kol bileğinizdeki damarların rengine bakarak anlayabilirsiniz. Damarlarınız yeşilse cilt alt tonunuz sıcak, maviyse soğuk tonlunuzdur.
shutterstock_393898423Buna göre beyaz tenliler mat pembe, açık şeftali tercih etmeli. Bronz ya da kahve tonlarındaki allıklar makyajınızı bozabilir.
Eğer buğday tenliyseniz şeftali ve pembenin koyu tonlarına yönelmelisiniz. Gül kurusu rengi size çok yakışacaktır.
shutterstock_406834897-1Esmerseniz kesinlikte turuncu ve toprak tonları tam sizlik. Ayrıca koyu kırmızıyı da deneyebilirsiniz.
shutterstock_498453781Ayrıca allığın türleri de önemli. Normal ya da karma bir cilde sahipseniz toz allık kullanmalısınız. Kuru bir cildiniz varsa krem allık tercih etmelisiniz. Son olarak yağlı ciltliler de jel veya sıvı allıkları rahatlıkla kullanabilirler.