Hollywood yıldızlarının gençlik sırrı: Altın Su

Angelina Jolie, Pamela Anderson, Sandra Bullock, Demi Moore gibi dünyaca ünlü isimlerin yeni gençlik sırrı ‘Altın Su’ yani ‘Micro Needle’ yöntemi… Kolajen üretimini artıran bu uygulama cildi ameliyatsız, ağrısız ve hızlı bir şekilde gençleştiriyor. İşte 2018’in en yeni estetik trendlerinden biri olan bu yönteme dair merak ettikleriniz...

Hollywood yıldızlarının gençlik sırrı: Altın Su

Dr. Eylem ACAR

Yöntemin özelliği nedir?

Altın Su Micro Needle, yaşlanmayı önleyici maddelerin deriye derinlemesine iletilmesini sağlayan mikro iğneler ve özel solüsyonlardan (hyalüronik asit gibi) oluşan bir uygulamadır. Acısız bir yöntemdir. Cilt gençleştirici ve yenileyici özelliği olan bu solüsyonlar leke açıcı ve önleyici etkiye de sahiptir. Aynı işlem sırasında minik iğneleme sistemiyle hem kolajen fibroblast aktivasyonu sağlanmakta hem de cilt yüzeyinde açılan steril küçük kanallar sayesinde vitaminler, gençleştirici ve leke açıcı özelliği olan kıymetli ilaçlar aynı anda cildin derinliklerine ulaşabilmektedir. Aynı anda birçok işlevi gerçekleştirebilen bu yöntemle daha önce ele alınması zor olan geniş alanlar da tedavi edilebilmektedir. Boyun ve dekolte alanı için hızlı uygulama sağlar.

hangi-sorunlar2

Hangi sorunlarda etkilidir?

‘Altın Su Micro Needle' yöntemi ince çizgilerin, kırışıklıkların, genişlemiş gözeneklerin, ciltte gevşemelerle sarkmaların tedavisinde, akne, suçiçeği gibi yara izlerinin, cilt lekelerinin, gebelik çatlaklarının giderilmesinde ve hafifletilmesinde, selülitle saç dökülmesinin tedavisinde kullanılan başarılı sonuçları olan bir uygulamadır. Deri içinde var olan büyüme faktörlerini ortaya çıkarıp, doğal bir yanıt oluşturarak kolajen ve elastin sentezini sağlar. Bu sayede cildi inceltmeyip aksine kalınlığını, sağlamlığını, dolgunluğunu ve elastikiyetini artırır.