Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadınların yüzde 58’i dalgalı saç seviyor
Kadınların yüzde 58’i dalgalı saç seviyor
Sosyal medya üzerinden yapılan bir anket ile Türk kadınlarının saç bakımı alışkanları haritasını çıktı...
Güzellik 5 Temmuz 2018 - 15:58

Kadınların en önem verdiği konulardan biri hiç kuşkusuz saçları… Her gün büyük bir itinayla yapılan saçlar, kullanılar şampuanlar, bakım ürünleri, kuaför masrafları derken, aylık yüzlerce hatta binlerce lira saçlar için harcanıyor…

Remington da sosyal medyo üzerinden 2000 kadın üzerinden bir anket çalışması yaptı ve Türk kadınlarının saç bakımı alışkanlıklarının haritasını çıkardı. Saç bakımı ürünlerinden, saç rengi ve modeline kadar birçok konuda kullanım alışkanlığına dikkat çeken ankette önemli veriler elde edildi.
1
Ankete göre kadınların koyu renk tonlarında dalgalı saç modelini tercih ettiği görüldü.Kadınlar saçlarını düzleştirmek için 30 dakika vakit harcıyor. Yüzde 72'sinin 0-30 dakika arasında saçlarını düzleştirdiği, yüzde 61'nin koyu saç tonları tercih ettiği, yüzde 42'sinin topuz yapmadan önce saçlarını şekillendirdiği ve yüzde 58'nin ise dalgalı tercih ettiği görüldü.

Saç bakımında kullanıcıların yüzde 69'u şampuan dışında başka saç bakım ürünü kullanırken, yalnızca yüzde 19'unun deniz veya havuza girmeden önce zararlı kimyasallara karşı saçlarına önlem aldığı sonucu ortaya çıktı.