Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kusursuz güzelliğin altın ipuçları
Kusursuz güzelliğin altın ipuçları
Saç Artisti Doğan Çelik ve Makyaj Artisti Betül Alçiçek, makyaj, saç ve güzellik konusunda merak ettiklerimizi cevapladı. Gidilen mekana göre yapılması gereken makyajdan yüz şekline göre saç modeli seçmeye, defo kapatma tüyolarından güzellik trendlerine merak ettiğiniz her şey bu yazıda…
Güzellik 12 Mayıs 2018 - 04:06
genel1

Yüz şekline göre makyaj

Öncelikle herkes yüz şeklini iyi analiz etmeli. Yüz şekli oval mi yuvarlak mı köşeli mi? Burada belirleyici olan trend makyaj uygulamalarından ziyade yüz şekli. Örneğin; son dönemin popüler uygulaması kontur makyajı, her yüze gitmez. Her yüz şeklinin püf noktaları var. Örneğin; Oval yüze sahip olanların yanakları daha düzdür ve alın ile çene birbirini tamamlar. Diğer yüz şekillerine oranla daha avantajlı bir yüz şeklidir. Gölgelendirme işlemine daha az gerek duyarlar.

yuz-sekline-gore

Defolarınızı kapatma tüyoları

Cildiniz sorunluysa ve sizi mutsuz etmeye başlamışsa kat kat kapatıcılar ile kapatmaya çalışmamalılar. Bu durumda göz makyajına yoğunlaşmalılar ki gözler ortaya çıksın. Gözler dikkat çeken nokta olursa diğer kusurlara çok dikkat edilmeyecektir. Birçok kişinin şikayetçi olduğu gözaltı morluklarını doğru ürün ve uygulamalar ile kapatabilir ve gün içerisinde dışarı çıkarken BB kremleri tercih edebilirsiniz.

defolarinizi-kapatma

Doğal makyajın olmazsa olmazları

Cildin doğal ve sağlıklı görünmesi , no make up dediğimiz makyajsız gibi görünen pürüzsüz, canlı, porselen bir cilt aslında kendi içinde de ciddi bir iddia barındırıyor. Özellikle bahar aylarında taze bir görünüm için, yoğun fondöten ve abartılı kontur uygulamaları yerine cilde parlaklık kazandıran aydınlatıcı ve kapatıcı uygulamaları tercih etmek gerekiyor.

dogal-makyajin-olmazsa-olmazi

Saç modeli seçerken

Birincisi, kestireceğiniz modelin yüzünüze gidip gitmeyeceği konusunda iyi düşünmeniz gerekiyor. Modelin yüzünüze ve size katacağı hava karakterinize uyuyor mu bu çok önemli. İkincisi ise, saçınızın dokusu o kesime uygun mu? Dalgalı bir saçın küt kesimi kafanızı olduğunuzdan daha büyük gösterebilir. Hem kıvırcık hem dalgalı hem de düz kullanabileceğiniz bir yapıya sahipse saçlar bob ve lob olmak üzere birçok kesim modeli size gidecektir.