Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Küt kesimler örgülü modeller
Küt kesimler örgülü modeller
2018’in ön plana çıkan saç trendi, pek çok alanda olduğu gibi, doğallık. Dahasını öğrenmek için MOS Saç Artisti Arzu Aslan ve Dursun Zorlu’ya kulak verdik…
Güzellik 17 Şubat 2018 - 03:50

Birgan BİLEKE

Model seçerken yüz şekline dikkat!

Yüzü geniş kare şeklinde olanlar, kabarık ve küt modelleri tercih etmemeli. Üçgen yüz şekline sahip olanlar ise kısa ve düz saçlardan, katsız kesimlerden uzak durmalı. Eğer kısa saç istiyorlarsa, kısadan öne doğru uzayan ve çeneyi arka plana atacak modeller, tercih etmeliler.  Oval yüzlü olanlar ise düz ve belli bir hizada küt gibi kesilen saçları tercih edebilir.

orgu2

Keratin bakımı önemli

Son yıllarda özellikle keratin bakımı çok talep görüyor. Saçın yapısını bozmadan, kabarmasını ve elektriklenmesini önleyici, nemlendirici ve bazı saçlarda ipeksi etkisi olan bu bakımlar, özellikle açma işlemlerinin, ombre ve balyajların fazla yapıldığı, maşa ve düzleştiricilerin sıkça kullanılıp saçları yorduğu için çok talep görüyor.

Son güncelleme: 18:47 - 19.02.2018