Mat makyajın sırları

Önümüzdeki sene mat makyaj, çok sık gündeme gelecek trendler arasında yer alıyor. Fakat bu makyajı uygularken bazı unsurlara dikkat etmemek sizi hoşlanmayacağınız bir halde gösterebilir. Tıpkı cilt tipinize uygun fondöteni seçmemek gibi…

Mat makyajın sırları

– Mat makyaj için pürüzsüz bir cilde sahip olmalısınız. O nedenle ilk önce yüzünüze cilt tipinize uygun bir fondöten uygulamalısınız. Bu noktada yağlı ve kuru cilt ayrımına dikkat!,

sayfa10-makyajek

– Fondöten uygulaması sona erdiğine göre sıra kapatıcı uygulamakta. Yüzünüzdeki defoları ortadan kaldırmak için bir fırçadan ya da parmaklarınızdan yardım alabilirsiniz.

kapatici

– Kapatıcı dendiğinde tercihinizi likit ürünlerden yana kullanıyorsanız, özellikle göz altınıza uygulayacağınız likit kapatıcının etkisinin uzaması için transparan pudradan destek alabilirsiniz.

firca

– Yüzünüze yaptığınız uygulamaları sabitlemek istiyorsanız, transparan pudra kullanmayı tercih edebilirsiniz.

– Toz ürünler daima makyajın kalıcılığını artıran unsurlar arasında yer alır.

maskara-eyeliner

– Gözlerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız, her makyaj uygulamasında olduğu gibi eyeliner ve maskara bu sefer de vazgeçilmeziniz olmalı.

ruj

– Ruj sürerken, önce dudaklarınıza mat rujunuzla aynı renkteki bir ruj sürün. Daha sonra dudağınızdaki fazlalıklardan kurtulun. Fırçalı bir ruj tercih ediyorsanız, merkezden sağa ve sola doğru sürün.

far
– Göz kapağınızı renklendirirken, dış kısma koyu, iç kısma daha açık renk far sürmek gözlerinizi ön plana çıkarır.