Meghan Markle’ın makyaj sırrı

Son günlerin en çok konuşulan ismi, Kraliyet ailesinin müstakbel gelin adayı Meghan Markle'ın makyaj tüyolarını merak ediyor musunuz?

Meghan Markle’ın makyaj sırrı

Prens Harry ve aktris Meghan Markle'ın nişanlandığı haberi tüm dünyaya ilan edildi. Herkes çiftin bu özel anına odaklanırken Meghan'ın dozunda makyajı ile kusursuz görünümü ise gözlerden kaçmadı. Max Factor makyaj artisti Fezi Altun ise güçlü, kendinden emin durusu, içten gülümsemesi ve dozunda makyajıyla kusursuz görünen Meghan Markle gibi görünmek isteyen kadınlara Meghan'ın makyaj sırlarını açıklıadı.
spl1629714_010Cildinize fondöten uygulayarak makyajınıza başlayabilirsiniz. Fondöten tercihinde cildi çok sağlıklı gösteren, çok kapatıcı olmayan, aynı zamanda cildin kendi dokusuymuş gibi görünen ürünleri tercih edebilirsiniz.
1-meghan-markle-spl486486_006Meghan'ın makyajında göz altı kapatıcısı olarak teninden bir ton açıkta, ince ve renk dengeleyen bir concelaer kullanılmış.
meghanaKaşlarda son trendlerde olduğu gibi, net çizgilerden kaçınılmış ve doğal dokunuşlarla şekillendirilmiş. Bu trend de kaşları kıl görüntüsü gibi çizmek veya yukarı doğru tarayıp sadece boşlukları doldurmak önemli.

Meghan'ın makyajında allık olarak en sevdiğim görüntülerden biri tercih edilmiş. Masum ve utangaç pembeliği Creme Puff Allık ile yakalayabilirsiniz. Aynanın karşısında hafifçe gülümseyip, beliren yuvarlak yanak kısmına ( küçük tepecik ) allık sürüldüğünde en doğru sonucu elde edebilirsiniz.
444-spl1584954_021Meghan'ın göz makyajında ise dipliner ve maskara ikilisi göze çarpıyor. Sizde Meghan gibi küçük ve içeri doğru göz şekline sahipseniz göz kalemini iç kirpik diplerine yukarıdan sürüldüğünüzde eyeliner sürmüş etkisi elde edebilirsiniz. Böylelikle göz dipleri daha koyulaşır ve daha yoğun bir kirpik görüntüsü ortaya çıkar.
screenshot_20170926-002152Son olarak dudaklarda ise yanaklara atıfta bulunmuşçasına dudak tonuna en yakın pembelikte ve natürel sonuç veren bir lip stick kullanılmış.