Op. Dr. Bülent Cihantimur: 2018 sağlık turizmi yılı olacak

Estetik uygulamalarına olan ilgi tüm dünyada artarken, teknolojik ve bilimsel gelişmeler de başarılı sonuçlar alınmasında önemli bir rol oynuyor. Bu gelişmeler neticesinde 2018'in sağlık turizminde önemli bir yıl olacağını belirten Op. Dr. Bülent Cihantimur, Türkiye'nin bu konuda dünyada önemli bir konumda olma yolunda ilerlediğini belirtti.

Op. Dr. Bülent Cihantimur: 2018 sağlık turizmi yılı olacak

Son yıllarda estetik uygulamalarının özellikle Avrupa ve Orta Doğu ülkeleri arasında popüler hale gelmesi, Türkiye'nin sağlık turizminden aldığı payını her geçen gün daha da artıyor. Bu kapsamda son dönemde yurtdışı yatırımlarına ağırlık veren Estetik İnternational Sağlık Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Bülent Cihantimur da, “2018, sağlık turizmi yılı olacak” diyor.

“TÜRKİYE, AVRUPA’YA GÖRE AVANTAJLI”

Op. Dr. Bülent Cihantimur

Op. Dr. Bülent Cihantimur

Op. Dr. Cihantimur, “Günümüzde tedavi süreçlerine bir de insanların gezme, eğlenme ve farklı lokasyonları keşfetme lüksü eklendi” diyerek, sağlık turizminin farklı boyutlarına dikkat çekti. Cihantimur, şunları söyledi: “Türkiye'de tedavi olmak, Avrupalılara yüzde 60'lara varan oranlarda avantaj sağlıyor. Bunun yanı sıra Türk cerrahların el becerilerinin daha gelişmiş olması, Türkiye'yi daha da cazip kılıyor. Artan bu ilgi, Türkiye'nin sağlık turizmindeki hedeflerini de büyüttü ve 2023 yılındaki hedef 20 milyarın üstünde. Türkiye plastik cerrah sayısı açısından 1200 aşkın cerrah ile dünyada 8'inci sırada yer alıyor ve hemen hepsi son derece kalifiye ve uzman insanlar. Türkiye'de tedavi için gelen hastaların büyük çoğunluğu temmuz ayını tercih ediyor, bunun sebebi ise, ülkemizin deniz, kum ve güneş üçlüsünden faydalanabilmek.”

estetik

“YABANCILAR EN ÇOK SAÇ EKİMİ İÇİN GELİYOR”

Online mecraların sağlık turizminde önemli bir fayda sağladığını belirten Op. Dr. Cihantimur, yabancı hastaların en çok saç ekimi için geldiklerini, Brezilya poposu estetiği, Örümcek Ağı estetiği, Total Vücut Şekillendirmenin ise yine çok fazla tercih edilen prosedürler arasında yer aldığını belirtti. Özel teknikler kullandıklarının altını çizen Op. Dr. Cihantimur,  Organik Saç ekimi, Örümcek Ağı estetiği ve Yağ Transferi konusunda çok talep gördüklerini belirtti.