Siyah noktalardan kurtulmak isteyenlere

Tertemiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için pek çok yöntem kullanılıyor. Konu siyah noktalar olduğunda ise doğanın hediyelerinden faydalanarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. İşte size birkaç öneri…

Siyah noktalardan kurtulmak isteyenlere

Bir kaşık avokado

BİR  kaşık avokado cildinizin tertemiz olması için size yarar sağlayacak. Bir kaşık avokadoyu siyah noktalarınızın üzerine sürüp hafifçe ovalayın. Ovalamanız bitince 15-20 dakika bekleyin ve cildinizi durulayın. Bu kürü, gece yatmadan önce siyah noktalarınıza sürebilir, sabah uyanınca yüzünüzü durulayabilirsiniz. Bu işlemi düzenli olarak uyguladığınız takdirde siyah noktalarınızın azaldığını ve yüzünüzün tazelendiğini göreceksiniz.

avokado

Doğal çözüm yeşil çay

Güçlü bir antioksidan olan yeşil çay, siyah noktaların üzerine uygulandığında hem onları yok eder hem de ciltteki fazla yağ oluşumuna engel olur. Bunu yapmadan önce demlediğiniz yeşil çayın biraz soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra siyah noktalarınızın üzerine sürün. 10 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında, cildinizi ılık suyla durulayın. Farkı hemen fark edeceksiniz.

yesil-cay

Bal ve limon

Antibakteriyel özelliğe sahip olan bal, cildi ölü hücrelerden arındırarak nemlendirir. Bala ekleyeceğiniz birkaç damla limon suyu asidik yapısı nedeniyle siyah noktalardan kurtulmanızı kolaylaştırır. Bu karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra 10-15 dakika bekleyin ve daha sonra ılık suyla durulayın. Hassas bir cilde sahipseniz ve balı limonla birlikte uygulamayı tercih ettiyseniz, direkt güneşe çıkmamanızı tavsiye ederiz.

limon-buyuk

Aloe veranın jel sıvısı

Mucizevi bitki aloe veranın içinde bulunan jel kıvamındaki sıvıyı çıkartın. Siyah noktalarınızın üzerine sürün ve hafifçe masaj yapın ardından 15 dakika sonra durulayın. Bu kürü haftada en az iki kere uygularsanız, bitkinin içeriğindeki polisakkaritler sayesinde, cilt hücreleriniz daha hızlı yenilenir ve cildiniz ışıldar.

aloe-vera