Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tıraşsız saç ekimi mümkün mü?
Tıraşsız saç ekimi mümkün mü?
Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Saç Ekim Merkezi Uzmanları tıraşsız saç ekimi tekniği hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.
Güzellik 22 Eylül 2017 - 17:22

Saç ekimi uygulaması, bölgenin tıraş edilmesi gerekliliği sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilmiyor. Kadınlar için de tıraş uygulamasının vazgeçirici bir etkisi olduğunu belirten Op. Dr. Güncel Öztürk, saç ekiminin tıraşsız da yapılabildiğini söyledi.

NASIL YAPILIR?

Tıraşsız saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin ameliyattan önce saçlarını biraz uzatmaları isteniyor. Bu sayede donör bölgeden alınan saçların kızartıları uzun olan saçların arasında görünmez hale geliyor. Uygulama hakkında bilgiler veren Öztürk şunları söyledi: “İlk olarak saç greftlerinin alınacağı bölge belirlenir. İkinci olarak ise cerrah güçlü ve sağlıklı saç greftlerini alır. Daha sonra alınan saç greftleri ekilmek üzere hazırlanır. Son olarak ise saç ekim işlemi doğal görünüme kavuşacak şekilde tamamlanır.

Tıraşsız DHI saç ekimi tekniği ile ortalama 7.000 civarında saç kökü ekilebilir. Her bir saç kökünden ise 1 – 3 arasında saç teli çıkar. DHI tekniğinde ile ekilen saç köklerinin tutunma oranı artırılabilir. Saç ekimi işleminde operasyonun süresi alınan ve ekilen greft sayısına, cerraha ve kliniğin teknolojik ekipmanlarına göre değişiklik gösterir. ”

Uygulama günlük aktivitelere daha çabuk dönüş yapılmasını sağladığını da ekleyen Öztürk, donör bölgeden alınan saç köklerinin bıraktığı kızarıklıkların gizlenmesine imkan tanıdığını da belirtti.

Op. Dr. Güncel Öztürk ayrıca, DHI saç ekimi tekniğinde saçların çıkış yönüne doğru ekildiğinden diğer saçlarla uyumlu bir şekilde çıkmaya ve uzamaya başladığını da ekledi. Saçların uzama dönemi tamamlandığında doğal saçlarla uyumlu olacak şekilde saç şekle girdiğini belirten Öztürk, “istenirse kısaltabilir, boyanabilir, istenildiği gibi taranarak şekil verilebilir. Ayrıca ön saç çizgisi de doğal saçtaki gibi girintili çıkıntılı olacak şekilde kişiye özel planlanır. ” şeklinde konuştu.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.