Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yağlı saçlar için evde nasıl bakım yapılır? Yağlı saçlar için öneriler…
Yağlı saçlar için evde nasıl bakım yapılır? Yağlı saçlar için öneriler…
Yağlı saçlar duş sonrası bile gün içinde çabucak yağlanabilir. Sönük ve basık bir hale bürünen yağlı saçların havalı bir görünümde olma ihtimali çok azdır. Çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilen yağlı saçlar hormonel değişiklikler, ergenlik, mevsimsel değişikliklerle de yağ oranının fazlalaşması artabilir. Peki yağlı saçlara bakım nasıl yapılmalı? İşte evde uygulayabileceğiniz doğal öneriler...
Güzellik 19 Haziran 2019 - 07:55

Yağlı saçlar kafa derisinin sebum üretimini fazla salgılaması ile artar. Yağlı saçları kafa derisine iyice nüfuz etmesini sağlayarak şampuanlamak cildi tahriş etmeye neden olabilir. Seçilen şampuanların saçınızdaki nem oranını dengeleyecek ürünler olması saçların daha fazla yağlanmasını önleyecektir. Yağlı saç bir çeşit deri hastalığı olduğundan dolayı işe ilk olarak kafa derisine bakım yapmak olacaktır. En önemli hatalardan biri saçları sık sık yıkayarak yağlı kafa derisinden kurtulacağımız düşüncesi olmaktadır. Sık sık yıkanan saçlar derinin daha çok yağ üretmesine neden olarak saçların daha yağlı hatta ıslak bir görünüme kavuşmasına neden olur. Yağlı saçlar için evde yapabileceğiniz pratik bakımlarla bu sorunuzu en az indirebilir. Saçlarınızı daha kullanışlı bir hale sokabilirsiniz. İşyte yağlı saçlar için bakım önerileri…

YAĞLI SAÇLAR İÇİN ÖNERİLER

Stresli bir iş ve ev hayatına sahipseniz saçınızla oynamak size terapi gibi gelebilir. Ellerinizi saçınıza götürdüğünüzde saçlarınız daha çok yağlanacaktır. Saçınıza uygun şampuanlarla saçınızın nem oranını azaltabilirsiniz. Yağlı saçlar için uygun doğal sabunlar kullanmakta saç derinizi dengelerken sağlıkla uzamasına yardımcı olacaktır. Saç kremlerini mümkün mertebe kullanmamaya özen gösterin. Eğer kullanacaksanız sadece uçlarına sürmeniz ve bol su ile durulamanız yeterli olacaktır. Saç kremi saçtan çok zor arınır bu nedenle uzun durulama ister. Durulama suyuna ekleyeceğiniz bir kahve fincanı sirke yağlı saçlarınıza etkili bakım yapabilir.

YAĞLI SAÇLAR İÇİN EVDE SAÇ BAKIMI

Yağlı saçlardan muzdaripseniz yumurta maskesini deneyebilirsiniz. Saçların daha az yağlanmasını ve daha canlı, gür bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.2 yumurta sarısı ve 2 çay kaşığı balı homojen bir kıvam alıncaya kadar çırpın ve kafe derinizden başlayarak saç uçlarınıza yedirin. 30 dakika sonra durulayın.

LAVANTA KÜRÜ TARİFİ

Lavanta maskesi saç derisindeki fazla yağı alarak saçların doğal ışıltısını geri kazandırır.

Malzemeler;

1 avuç lavanta
3 bardak su

Yapılışı;

1 avuç lavantayı 3 bardak suya atarak ortalama 8-9 dakika kaynatın. Ilıyan kürü süzerek kafa derisinden saç uçlarına kadar sürün yarım saat sonra bol su ile durulayın.

Son güncelleme: 07:56 - 19.06.2019