Sözcü Plus Giriş

Bazı insanlar zayıf olsa da, spor yapsa da kilolu gösteren yüz hatlarına sahip. Bu sorunun bir çözümü olduğunu belirten Pervin Dinçer hızla gelişen güzellik sektöründe bunun bir çözümü olduğunu söylüyor. Dinçer konu ile ilgili şu bilgileri verdi:

Çok zayıf kişilerde bile yanak yağları fazla olabilmektedir. Yüz yuvarlak ve tombuldur. Bunun nedenlerinden biri de “Bichat“ adı verilen yağ yastıkçıkları bazı kişilerde olması gerekenden fazladır. Kilo alma dönemlerinde daha da büyüyen yüze yuvarlak görüntü veren bu yağ yastıkçıkları ameliyat ile çıkartılabilmekte, yüz daha ince görünebilmektedir.
Operasyondan çekinenler, buna zaman ayıramayanlar için yepyeni bir Ameliyatsız Yanak İnceltme uygulaması da ülkemizde kullanılmaya başlandı. Ameliyatsız yanak inceltme uygulaması ağız içinden yapılmaktadır. Radyofrekans ile ağız için de her iki yanağı da tombul gösteren Bichat yağ yastıkçıklarına ağız içinden bir cihaz yardımı ile işlem uygulanmaktadır. İşlem ağız içinde kaşık görünümlü, kişiye özel (tek kullanımlık) proplar ile gerçekleştirilmektedir. İşlem ağız içine yerleştirilen özel prop ile her yanak için 10 dakika uygulanmaktadır. Cihaz ile o bölgede kontrollü bir ısı sağlanmaktadır. Yağ yastıkçıkları bir miktar erime gösterirken aynı anda artan kolajen ile incelme ve sıkılaşma sağlanmaktadır. Uygulamalar sonrası yüz daha ince ve hoş görünmektedir.

Uygulama acısızdır. Sosyal hayatı etkilemez. Anestezi veya ağrı kesici kullanılması gerekmez. İşlem 2-3 seans uygulanmaktadır. Yüzde ‘V’ şekli isteyenler için bu uygulama ile birlikte hekim kişinin yüz oranını sağlamak için çene ucu dolgu, elmacık kemiği dolgu uygulaması da yapabilmektedir. Kişinin yüzü yağ yastıkçıkları dışında geniş ise bazı kişilerde diş sıkmaya bağlı fazla büyüyen massater kasına da botoks uygulaması da yapılarak o bölgenin de incelip yüzün ‘V’ şeklini alması sağlanabilmektedir.