Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
1. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali’ne 6 bin kişi katıldı
1. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali’ne 6 bin kişi katıldı
Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi ev sahipliğinde, Şehitkâmil Belediyesi, Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ve TÜRKSOY katkılarıyla bu yıl ilk kez 4-12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ve her temsili tam dolulukla gerçekleşen, 1.Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali toplam 6000 seyircinin katılımıyla sona erdi!
Kültür Sanat 14 Mayıs 2018 - 16:35

4 Mayıs Cuma akşamı Türksoy açılış konseri ile başlayan Festivalde 7 Mayıs’ta Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından IV. Murat operası sahnelendi. 10 Mayıs’ta ise Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü tarafından Mehmet Balkan'ın koreorafisi Düğün balesi sanatseverlerle başladı.

Kapanış eseri 12 Mayıs Cumartesi akşamı Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen, libretto ve koreografisi Beyhan Murphy'e, müzikleri Mercan Dede'ye ait muhteşem dans ve müzik şöleni Güldestan eseri ile 1. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali sona erdi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.