Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
11. Çukurova Kitap Fuarı ziyaretçi rekoru kırdı
11. Çukurova Kitap Fuarı ziyaretçi rekoru kırdı
Yılın ilk kitap fuarı 11. Çukurova Kitap Fuarı, 340 bin 395 kişiyle ziyaretçi rekoru kırdı. 
Kültür Sanat 15 Ocak 2018 - 11:42

TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde, Çufaş Çukurova Fuarcılık A.Ş., Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi desteği ile düzenlenen Çukurova 11. Kitap Fuarı, dün sona erdi.

Fuar, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 28,5 artışla 340 bin 395 kitapsevere kapılarını açtı. Bu rakam, Çukurova Kitap Fuarı için bir rekordu.

ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ

Çukurova 11. Kitap Fuarı'nı okullarıyla birlikte ziyaret eden öğrenci sayısı geçtiğimiz yıla oranla yüzde 36 artış göstererek 74 bin 323'e ulaştı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yetişkin kitapseverlerin fuara ilgisi özellikle ikinci hafta sonunda yoğunlaştı.

Bu yıl 303 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen Çukurova Kitap Fuarı, panel, söyleşi ve çocuk etkinliklerinden oluşan 80 kültür etkinliğine ev sahipliği yaptı. 9 gün süresince imza günleri ve kültür etkinliklerinde yüzlerce yazar, okurlarıyla buluşma fırsatı yakaladı.