Sözcü Plus Giriş

14. Bodrum Müzik Festivali başladı

14. Bodrum Müzik Festivali, 4 Ağustos’ta Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde Lauren Fagan ve Murat Karahan’ın sahne aldığı, yaklaşık 4 bin kişinin izlediği muhteşem bir opera gala konseriyle başladı. Festivalin Onur Ödülü ise dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay’a verildi.

Güncellenme: 18:02, 05/08/2018
14. Bodrum Müzik Festivali başladı

Doğuş Grubu kurucu destekçiliğinin yanı sıra, DenizBank'ın desteği, Turkcell'in ana sahne sponsorluğu, Audi ve D-Marin'in katkılarıyla düzenlenen 14. Bodrum Müzik Festivali, 4 Ağustos Cumartesi akşamı doyumsuz bir müzik ziyafetiyle kapılarını açtı. Müzik tutkunlarının heyecanla beklediği festivalin ilk konseri, D-Marin Turgutreis Turkcell Sahnesi'nde Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın, soprano Lauren Fagan ve tenor Murat Karahan ile birlikte sahne aldığı, yaklaşık 4 bin kişinin izlediği opera gala konseriyle gerçekleşti.

Sanat yönetmenliğini Tuğçe Tez'in üstlendiği Bodrum Müzik Festivali, beş gün boyunca müzikseverleri kucaklayan bir programla karşımıza çıkıyor. Festival bu yıl ilk kez bir araya gelen sanatçıların performanslarına sahne olurken; dinleyicilerin de ‘Türkiye'nin Genç Yetenekleri’ni keşfetmesine olanak sağlayacak.

4 BİNİ AŞKIN MÜZİSYEN 200 BİN KİŞİYLE BULUŞTU

Festivalin açılışını yapan Doğuş Grubu CEO'su Hüsnü Akhan, Bodrum Müzik Festivali'nin Türkiye'nin kült festivallerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini vurguladı. Bugüne kadar 4 bini aşkın müzisyeni 121 konserde 200 binden fazla müzikseverle buluşturduklarını söyleyen Akhan, “Benim hayalim; Bodrum'un da müzikle anılan müziğin süper ligi olarak adlandıracağımız bu şehirler arasında yer alması” şeklinde konuştu.

14. Bodrum Müzik Festivalinin açılış konserini bu yıl Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, soprano Lauren Fagan ve tenor Murat Karahan ile birlikte D-Marin Turgutreis Turkcell Sahnesi'nde yaptı.

Festival beş gün boyunca, Fazıl Say, Gülsin Onay, Murat Karahan, Christina Pluhar, Lauren Fagan, Alina Pogostkina, Víkingur Ólafsson ve Avi Avital gibi yıldızların yanı sıra; Sevil Ulucan, Hillel Zori, İbrahim Yazıcı, Erman Türkili, Çağ Erçağ, Gülru Ensari, Dorukhan Doruk, Camille Thomas ve Veriko Tchumburidze gibi virtüözleri de müzikseverlerle buluşturacak. Festival ayrıca Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, L'Arpeggiata, Olten Quartet ve LUDWIG Orkestrası gibi topluluklara da ev sahipliği yapacak.

gulsin-onay

Festivalin Onur Ödülü ise dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay'a verildi.

GÜLSİN ONAY’A ONUR ÖDÜLÜ 

Bu yıl festivalin ilkleri arasında, Fazıl Say'ın Güz Şarkıları albümünün Ece Dağıstan ve Güvenç Dağüstün performanslarıyla seslendirileceği ve tamamıyla Philip Glass'a adanmış bir program ile yeni neslin yıldız piyanisti Víkıngur Ólafsson'ın konuk edileceği Gece Konserleri dikkat çekiyor. Festival komitesi bu yıl ayrıca, İstanbul Müzik Festivali ile işbirliğine giderek, Gülsin Onay ve film yönetmeni Murathan Özbek'in yer aldığı “Yolda” adlı çok disiplinli projeyi de izleyicilerle buluşturuyor.

İlginizi ÇekebilirZeytinli Rock Festivali'nin programı açıklandıZeytinli Rock Festivali'nin programı açıklandı
Yayınlanma Tarihi:15:59,