Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
14. Geleceğin Sineması Yarışması’nın kazananları açıklandı
14. Geleceğin Sineması Yarışması’nın kazananları açıklandı
Türkiye çapında sinema öğrencilerinin hayallerine bir adım daha yaklaşmalarını sağlamak amacıyla T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Beyoğlu Belediyesi ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) işbirliğiyle gerçekleştirilen "14. Geleceğin Sineması" yarışmasının kazananları açıklandı.
Kültür Sanat 26 Nisan 2017 - 11:37

Kazananları, Birol Güven, Ali Aksöz, Bennu Yıldırımlar, Burak Göral, Demir Karahan, Deniz Doğan, Elif Dağdeviren, Hilmi Etikan, Nur Fettahoğlu, Selçuk Yavuzkanat ve Serdar Akar’dan oluşan ana jüri seçti. Toplantı sonucunda 3 bin lira yapım desteği almaya hak kazanan 20 proje ile bu 20 proje içinden Fono Film’den post-prodüksiyon desteğini almaya hak kazanan 3 film belirlendi.
geleceginsinemacilari
Genç sinemacıların hayallerini gerçekleştirmesine imkan tanıyan “Geleceğin Sineması” senaryo yarışması sonucunda kazanan ve desteklenen yönetmenler, 2 Haziran tarihine kadar filmlerini teslim etmek zorunda.

3 bin TL yapım desteği almaya hak kazanan 20 proje:

Balon – Mehmet Oğuz Yıldırım
Bir Ağaç Dolusu Güvercin – Mehmet Akif Yıldız
Diploma – Hasan Hüseyin Sönmez
Dünden Kalan – Salih Toprak
Elma – Serdar Altun
Fer – Muhammed Özer
Hasta Bakıcı – Soner Sert
Işıklı Ayakkabı – Ömer Ferhat Özmen
Kimlik – Cansu Şişik
Mavi Dalga – Ciwan Zengin
Mayk – Onur Selamet
Pireler Ve İnsanlar – Serkan Uzunyol
Sabahçı Kahvesi – Ekrem Çanak
Son Akşam Yemeği – Hatice Aşkın
Son Umut – Burak Doğan
Su – Akif Karaosmanoğlu
Şans – Batıkan Karabacak
Üçüncü Şahıs – Ömer Taha Çelik
Yasemin – Muaz Güneş
Yaşamaya Dair – Barış Bal

Fono Film’den post-prodüksiyon desteği almaya hak kazanan 3 Proje:

Bir Ağaç Dolusu Güvercin – Mehmet Akif Yıldız
Hasta Bakıcı – Soner Sert
Mayk – Onur Selamet

geleceginsinemacilari