Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
’14 Şehir Fotoğraf Projesi’ Buenos Aires ile devam ediyor
’14 Şehir Fotoğraf Projesi’ Buenos Aires ile devam ediyor
Türk fotoğrafçıların dünya metropollerini fotoğrafladığı '14 Şehir Fotoğraf Projesi'nin üçüncü durağı Buenos Aires oldu.
Seyahat 19 Nisan 2017 - 14:24

Dünyanın en önemli 14 şehrinin  fotoğraflanacağı ve adını da buradan alan “14  Şehir” projesi için 14 fotoğrafçı Arjantin'de 14 gün boyunca fotoğraf çekti.

Fotoğraf: Canan Erenmemişoğlu

Fotoğraf: Canan Erenmemişoğlu

Her şehrin kendi başına bir proje olduğu, 14 yıl sürecek bu serüvende; fotoğrafçıların kadrajına yansıyan, siyah beyaz sokak fotoğraflarıyla Buenos Aires'i anlatan “14 Şehir/Buenos Aires” sergisi, 22 Nisan 2017, Cumartesi saat 17:00’de Caddebostan Kültür Merkezi'nde açılıyor.

Fotoğraf: Esra Öztürk

Fotoğraf: Esra Öztürk

Bu projede, gidilen her şehirde çekilen fotoğraflar için ayrı bir sergi düzenlenecek, sergiyle eş zamanlı olarak basılan kitaplar ile 14 ciltlik bir seriye imza atılacak.

Fotoğraf: Ezel Geylan

Fotoğraf: Ezel Geylan

Fotoğrafçı Niko Guido'nun danışmanlığını yaptığı projenin Buenos Aires ayağını Arzu Kutan, Canan Erenmemişoğlu, Esra Öztürk, Ezel Geylan, Fatoş Çopuroğlu, Güneş Demir, Harika Akad, Işık Akgöl, Mehmet Geylan, Mine Alpar, Mustafa Çopuroğlu, Nazan Sürmeli, Şule Dikmen ve Zeynep Banu Ergin fotoğrafladı.

Fotoğraf: Güneş Demir

Fotoğraf: Güneş Demir

Her yıl bir şehre gidecek olan bu organizasyonda yer alacak  diğer şehirler ise; Şangay, Hong Kong, Paris, Roma, Londra, Cape town, Havana, New York, Sidney, Moskova ve son durak olarak da İstanbul olacak.

Fotoğraf: Harika Akad

Fotoğraf: Harika Akad

“14 Şehir” projesinin üçüncü durağı olan Buenos Aires'e ait siyah beyaz fotoğrafların yer aldığı “14 Şehir/Buenos Aires” sergisi, 28 Nisan 2017 tarihine kadar  ziyaret edilebilir.

b7

Fotoğraf: Işık Akgöl

b8

Fotoğrafçı: Zeynep Banu Ergin

b9

Fotoğrafçı: Nazan Sürmeli

b10

Fotoğrafçı: Mustafa Çopuroğlu

b13

Fotoğrafçı: Mehmet Geylan