18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nden görkemli kapanış

Bu yıl 18. kez düzenlenen ve geçtiğimiz Cumartesi günü sona eren Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 468 sanatçıyı ağırladı ve 15 bin izleyiciye kapılarını açtı.

18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nden görkemli kapanış

18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, dünyaca ünlü şef Leonard Slatkin'in yönetimindeki konserle sona erdi. Akdeniz Filarmoni Orkestrası; uluslararası müzik camiasında özel bir yerleri olan Güher ve Süher Pekinel'e eşlik etti. Dünyaca ünlü piyanistler, festivalin kapanış konserinde izleyenlere unutulmaz anlar yaşattılar.

Yıldızlar geçidi yaşanan festivalde bu yıl; dünyaca ünlü Şef Leonard Slatkin, Gürer Aykal ve Hakan Şensoy'un yanı sıra; Manolo Carrasco, Stéphane Blet, Cem Esen, Emre Elivar, Ariadna Castellanos, Çağ Erçağ, Nurkan Renda, Luz Casal, Güher & Süher Pekinel, gibi yerli ve yabancı birbirinden ünlü müzisyenler yer aldı. Aynı zamanda müzik dünyasının önde gelen şef ve solistlerinden Serdar Yalçın, Dağhan Doğu, Murat Göktaş, Gökhan Aybulus ve Cem Babacan gibi isimlerde konserleri izledi. Festivalin Sanat Yönetmenliği görevini bu yıl da Orkestra Şefimiz Gürer Aykal üstlendi.

15 BİNİ AŞKIN DİNLEYİCİYİ AĞIRLADI

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen, her yıl sanatseverler tarafından büyük bir heyecanla beklenen festival; bir kez daha klasik müzik, caz ve Flamenko dünyasından birçok müzisyeni müzikseverlerle buluşturdu. Tüm konserleri 15 bine yakın kişinin izlediği 18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nde, gerçekleşen tüm etkinlikler boyunca 468 müzisyen, Antalyalı müzikseverlerin huzuruna çıktı.

Antalya'da piyano resitali İlginizi Çekebilir Antalya'da piyano resitali