Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
18 yaşını dolduran gençlere 500 Euro ödül
18 yaşını dolduran gençlere 500 Euro ödül
İtalya hükümeti, kültür-sanat aktivitelerinde kullanılmak üzere 18 yaşına giren her gence 500 Euro verecek
Kültür Sanat 26 Ağustos 2016 - 16:52

Bir hükümet yetkilisinin yaptığı açıklamaya göre, 31 Aralık'a kadar 18 yaşını dolduran gençler, doğum günlerinden itibaren geçerli olmak üzere, bir telefon uygulaması ve internet sitesi kanalıyla 500 Euro'luk yardımı kültü-sanat etkinliklerinde kullanabilecek.

italya

Bir defaya mahsus olmak üzere Eylül ayı ortasından itibaren hayata geçirilecek olan uygulama kapsamında gençler, kitapevlerinden alışveriş yapabilecek, sinema, konser ve tiyatroya gidebilecek, müze ve doğal parkları ziyaret edebilecek.

DHA’eda yer alan habere göre, 574 bin öğrencinin yararlanacağı bu programın devlete maliyetinin ise 300 milyon Euro civarında olacağı kaydedildi. Gençler, 31 Aralık 2017 yılına kadar 500 Euro'yu kullanabilecek.
Bir hükümet yetkilisi, gençlere kültürel aktivitelerin önemini benimsetmek ve toplumun bir parçası oldukları mesajını vermeyi hedeflediklerini belirtti.