Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yazar Banu Özkan Tozluyurt, annesi Aysel Özkan’la sanat için buluştu
Yazar Banu Özkan Tozluyurt, annesi Aysel Özkan’la sanat için buluştu
Yazar Banu Özkan Tozluyurt, yeni kitabı 'Dut Ağacı'nı annesi ressam Aysel Özkan’ın 'İstanbul’un Renklerle Dansı' resim sergisinde imzaladı.
Kültür Sanat 31 Temmuz 2017 - 09:14

Yitik Ülke yayınlarından mart ayında çıkardığı romanı ‘Dut Ağacı’ ile ilk iki ayda 3 baskı yapan Banu Özkan Tozluyurt, okuyucusuyla 29 Temmuz Cumartesi günü Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi'nde buluştu. Kitaplarını ressam annesi Aysel Özkan'ın kişisel resim sergisinde imzalayan Tozluyurt, annesi ile birlikte bir de söyleşi gerçekleştirdi. Banu Özkan Tozluyurt ve Aysel Özkan'ın birlikte gerçekleştirdiği söyleşiye kişilerin hayallerine ulaşırken önlerine çıkan engeller ve bu engeller karşısında verdikleri tepkiler konu oldu. Söyleşide ‘Dut Ağacı’ kitabını yazarken aldığı ilhamları içtenlikle anlatan Banu Özkan Tozluyurt, üç arkadaşı ile birlikte hazırlayacakları yeni bir kolektif kitabın da müjdesini verdi.

Aysel Özkan'ın ‘İstanbul'un Renklerle Dansı’ yağlıboya resim sergisi, 10 Ağustos'a kadar Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi'nde gezilebilecek.

dutagacai
Son güncelleme: 12:19 - 31.07.2017