Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
20 sanatçının eseri otizmli bireyler için sergide
20 sanatçının eseri otizmli bireyler için sergide
Otizm Güçlü Aile Derneği yararına gerçekleştirilen 'Yastık' sergisi, 20 sanatçının eserini bir araya getirdi. Sergi, otizmli bireylerin ailelerinin yaşadıkları endişeler kadar dünyaya bakışında hassaslık barındıran herkesin endişelerinin sözcüsü olmayı hedefliyor.
Kültür Sanat 21 Kasım 2017 - 14:38

Istanbul Concept Gallery, üçüncü sergisini Otizm Güçlü Aile Derneği (OGAD) yararına düzenlediği ‘Yastık’ sergisi ile yapıyor. 20 sanatçının katılımıyla gerçekleşen sergide, sanatçılar görüp varlığına anlam veremedikleri ya da derinden etkilendikleri konuları eserleri aracılığı ile gündeme taşıyor.

YOKMUŞ GİBİ DAVRANDIĞIMIZ…

Bu kez, hikâyeci sergiler serisini ‘olmamasını diledikleri’ konulardan seçen küratör Işık Gençoğlu, hepimizin çevremizde görüp, televizyonda izleyip, sanki bizim başımıza gelme ihtimali yokmuş gibi uzak davrandığımız, artık neredeyse ‘normal’ kabul edilerek medya tarafından rahatlıkla servis edilen, insanı şaşırtan, sorgulayan, anlamakta zorlanılan konuları galerinin duvarlarından izleyicilere aktarıyor.

20 SANATÇININ ESERLERİ YER ALACAK

Grafik tasarımı Recep Yılmaz tarafından yapılan sergide; Ahmet Özparlak, Ahu Akgün, Aslı Özok, Barış Sarıbaş, Berna Karaçalı, Beyza Boynudelik, Ebru Yolver, Elena Papadimitriou, Enis Malik Duran, Evren Erol, Fulden Adatürk, Işıl Gönen, İpek Yeğinsü, Gabrielle Reeves, Gülen Eren, Meliha Sözeri, Murat Germen, Özcan Uzkur, Serkan Yüksel ve Yılmaz Zenger'in çalışmaları yer alıyor.