Sözcü Plus Giriş

2017 Gio Ödülleri sahiplerini buldu

Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz sinema tarihçisi Giovanni Scognamillo anısına düzenlenen Gio Ödülleri sahiplerini buldu. 

null
Güncellenme: 15:28, 24/11/2017
2017 Gio Ödülleri sahiplerini buldu

Sabitfikir’in haberine göre, geçen yıl 8 Ekim’de 87 yaşında hayata gözlerini yuman sinema tarihçisi Giovanni Scognamillo onuruna verilen ve Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) tarafından düzenlenen Gio Ödülleri’nin bu yılki sahipleri belli oldu.

Ödül töreni, dün akşam Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Törenin sunuculuğunu Uğur Kılınç yaptı.

‘En İyi Roman Ödülü’ sahibi ‘Sıcak Kafa’ adlı kitabıyla Afşin Kum oldu. ‘Başarı Ödülleri’ ise yayınları ile türlere değerli katkılarını sağlamaya devam eden internet platformları ‘FRPNET’ ve ‘Kayıp Rıhtım'a verildi.

Yayımlanmamış ‘Öykü Ödülü’nün sahibi ‘Örümcek Sürücüleri’ isimli öyküsü ile Fahri Emre Öztürk'ün, ‘İllüstrasyon Ödülü’ ‘Warrior Princess’ isimli çizimi ile Ömer Süalp'in ve ‘Kısa Film Ödülü’ ise ‘Elmaisimli’ filmi ile Serdal Altun'un oldu.

‘Mavi Anka Ödülü’ ise çevirmen olarak fantastik bilimkurgu edebiyatın ülkemizdeki gelişimine ve yayılmasına destek veren Çiğdem Erkal'a verildi. Mavi Anka heykelciğinin tasarımı önceki senelerde de olduğu gibi dernek yönetim kurulu üyelerinden, oyuncu ve heykeltıraş Biğkem Karavus’a ait.

İlginizi ÇekebilirOnlar hem edebiyatın devleriydi, hem de öğretmen...Onlar hem edebiyatın devleriydi, hem de öğretmen...