Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ahmet Ümit: Herkes empati kurmalı
Ahmet Ümit: Herkes empati kurmalı
Türk edebiyatının önemli isimlerinden Ahmet Ümit, yeni kitabı 'Kırlangıç Çığlığı'nın imza gününde, "Herkes empati kurmalı. Ahlaki bozulmayı önlemenin tek yolu empati kurmak ve elimizi taşın altına koymaktır" dedi. 
Kültür Sanat 10 Mart 2018 - 11:44

Başkomser Nevzat karakterine yer verdiği 4'üncü kitabı ‘Kırlangıç Çığlığı'nı imzalayan Ahmet Ümit, “Romanın ilk imza günü o nedenle hem çok heyecanlı hem de çok gururluyum. Okurların bizleri yalnız bırakmaması benim için çok anlamlı” diye konuştu.

HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI

Kırlangıç Çığlığı'nın soluk soluğa okunacak polisiye bir roman olduğunu söyleyen Ümit, “Bu romanda çocuk tacizi, Suriyeli göçmenler ve organ kaçakçılığı anlatılıyor. Bu konuda herkes elini taşın altına koymalı. Sorunun kökeninde ne var? Bu sorunu nasıl çözeceğiz? İnsan neden böyle bir suç işler? İnsan insana bunu neden yapar? İşte tüm soruları bu kitapta tartışmaya açıyoruz” dedi.

Toplumsal sorunları kitapta anlatmaya çalışırken münasip bir dil kullandığını ifade eden Ümit, “Her şeyi yazamıyorum. Bu sorumluluğu hepimiz üstlenmeliyiz. Herkes empati kurmalı. Ahlaki bozulmayı önlemenin tek yolu empati kurmak ve elimizi taşın altına koymaktır” açıklamasını yaptı.

GENÇLERLE OLMAK MUTLU EDİYOR

“Ülkenin genel durumu hepimizi biraz endişelendirse de gençlerle bir arada olmak, okuyan bilinçli bir nesil yetiştiğini bilmek beni çok mutlu ediyor” diyen Ahmet Ümit, yeni kitabının ilk imza gününde okuyucularıyla şakalaştı ve sık sık espri yaptı.

Son güncelleme: 11:45 - 10.03.2018