Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
24. Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri’nin adayları belli oldu
24. Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri’nin adayları belli oldu
Türkiye'de tiyatro ve sinema dallarında en uzun soluklu ve sadece oyuncu ödülleri veren tek organizasyon olan Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri'nin adayları belli oldu.
Yüksel ŞENGÜL
Kültür Sanat 15 Nisan 2019 - 10:00

6 Mayıs 2019 Pazartesi günü saat 20.45’te MKM Attila İlhan Salonu’nda ödüllerin dağıtılacağı yarışmanın heyecanı şimdiden başladı. İşte, Erden Kıral, Burak Göral, Prof. Dr. Bülent Vardar, Fehmi Yaşar, Tülay Günal, Vecdi Sayar ve Vildan Atasever’den oluşan Sinema Seçici Kurulu’nun seçeceği Yılın En İyi Kadın ve Erkek Oyuncuları adaylarının isimleri şöyle sıralanıyor…

Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu Adayları: Damla Sönmez (Sibel), Ezgi Mola (Aydede), Hazar Ergüçlü (Kar). Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Adayları: Muhammet Uzuner (Halef), Serdar Orçin (Borç), Timuçin Esen (Müslüm).

Komedi dalında Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu Adayları: Demet Akbağ (Hedefim Sensin), Demet Evgar (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok), Tuğçe Altuğ (Kelebekler)…

Komedi dalında Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Adayları: Deniz Celiloğlu (Son Çıkış), Fatih Artman (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok), Kıvanç Tatlıtuğ (Organize İşler 2 Sazan Sarmalı).

Seçici Kurul Özel Ödülü Ayşen Gruda’ya, Onur Ödülü ise Güler Ökten ile Genco Erkal’a verilecek.