Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
25. İstanbul Caz Festivali’nin sürprizi Nick Cave!
25. İstanbul Caz Festivali’nin sürprizi Nick Cave!
Efsane rock sanatçısı Nick Cave, İstanbul Caz Festivali’nin 25'inci yılında özel konuk olarak Türkiye'ye geliyor. Cave, 10 Temmuz'da Küçükçiftlik Park'ta grubu The Bad Seeds ile sahne alacak. 
Kültür Sanat 23 Ocak 2018 - 13:55

İstanbul Caz Festivali, bu yıl 25’inci yılını özel bir konukla kutluyor. Festivalin en yeni, belki de en büyük sürprizi, müzik kariyerinin kırk beşinci yılındaki, müzik tarihi boyunca belki de binlerce sanatçıya ilham kaynağı olmuş, müziğin karanlık prensi, Avustralyalı şarkıcı, söz yazarı, besteci, senaryo yazarı, şair ve aktör, İstanbulluların yıllardır heyecanla yeniden canlı izleyeceği günü beklediği Nick Cave ile grubu The Bad Seeds olacak.

GEÇTİĞİMİZ 30 YILIN EN HEYECAN VERİCİ GRUPLARINDAN

Bugüne kadar PJ Harvey, Blixa Bargeld, Shane McGowan, Flaming Lips, Pulp, Johnny Cash, Marianne Faithfull, Kylie Minogue, Debbie Harry gibi isimlerle birlikte çalışmalara imza atan Cave'in ayrıca bir de ‘Bad Seed’ olduğu gerçeği çoğunlukla gözden kaçırılır. Rock'n'roll tarihi, grupları solist ve arkasındaki ekip olarak tanımlamaya eğilimlidir, ancak Nick Cave & The Bad Seeds (Türkçe karşılığıyla Nick Cave ve Kötü Tohumlar) bunun tam tersini öneriyor. Nick Cave, hem stüdyoda hem de sahnede, birlikten kuvvet doğuran bir grup müzisyenle omuz omuza duruyor. Nick Cave & The Bad Seeds, grup olarak, üyelerinin tek tek başarabileceklerinin çok ötesine geçen bir yaratıcı güç ortaya çıkarıyor. Onları geçtiğimiz otuz yılın en heyecan verici, en etkili gruplarından biri yapan da bu.

DEVAMLI ÜRETİM

Nick Cave ve müzikal ordusu, 1984 tarihli From Her to Eternity'den bu yana, 45 yıla yayılan kariyerleri boyunca neredeyse her iki yılda bir albüm üretkenliğini tutturup dünya üzerindeki hiçbir sese benzemeyen işlere imza attı. Grup kendini hâlâ faaliyet gösteren gruplar arasındaki en yenilikçi, en üretken ve en kanaat önderi konumunu kimselere kaptırmayan üretimlerini, hepsi ayrı birer şiir kitabı ve modern rock mucizesi olan 16 uzunçalarla taçlandırdı.

10 Temmuz'da KüçükÇiftlik Park'ta sahne alacak Cave için biletler 26 Ocak Cuma günü 10.30’dan itibaren Biletix ve İKSV’de satışa çıkıyor.