Sözcü Plus Giriş

Dil Bayramı onur ödülleri sahiplerine verildi

Türk Dili Kurultayı'nın 86. yıl dönümü, Dil Derneği ile Çankaya Belediyesi'nin birlikte hazırladığı törenle kutlandı. Ödül alanlar arasında Sözcü Gazetesi Yazarı Sinan Meydan da vardı.

null
Güncellenme: 13:27, 28/09/2018
Dil Bayramı onur ödülleri sahiplerine verildi

“Erdemin Başı Dil” başlığıyla kutlanan Dil Bayramı töreninin açılış konuşmasını yapan Dil Derneği Başkanı Sevgi Özel, Ruşen Eşref Ünaydın’ın “Dil devrimi, bir bütün olan Türk devriminin dile yansımasıdır, herkesin Mustafa Kemalce düşünmesi gerekir” sözlerini hatırlatarak “Mustafa Kemalce düşünme”nin altını çizdi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Törende 86. Dil Bayramı Onur Ödülleri’ne değer görülen İnci Aral, Prof. Dr. Semih Baskan, Prof. Dr. Ali Demir, Adnan Gerger, Mehmet Kurukahveci, Hüseyin Ersöz, Demet Kayıran, Yaşar Çatak ve Sinan Meydan’a da ödülleri takdim edildi. Ödülünü alan yazar İnci Aral, ilk öyküsünün 1977 yılında Türk Dili Dergisi’nde yayımlandığını ve yıllar sonra aynı çatı altında bu ödülü almaktan gurur duyduğunu dile getirdi. Tören Devlet Opera ve Balesi Sanatçılarının “Türkçe Dinliyoruz!” başlıklı dinletisinin ardından son buldu.
(DHA)

Yayınlanma Tarihi:16:58,