Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
30 yaş altındakiler dinlemesin!
30 yaş altındakiler dinlemesin!
Başkentte sevenlerinin karşısına çıkan Eda ve Metin Özülkü çifti, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yeni albüm çalışmalarının olduğunu müjdeleyen Metin Özülkü, "30 yaş üzerine hitap eden, iddiasız şarkılardan oluşan bir albüm projemiz var. Kapakta not düşeceğim 30 yaş altı dinlemesin diye" dedi.
Kültür Sanat 19 Ocak 2018 - 10:22

Müzisyen çift Eda-Metin Özülkü, Ankara’da özel bir AVM’de müzikseverlerle buluştu. Şarkılarını sevenleriyle hep bir ağızdan seslendiren Eda-Metin Özülkü çifti, 1,5 saat sahnede kaldı.

İki ünlü sanatçı, hayranlarından gelen soruları da yanıtladı. Bir hayranı Metin Özülkü’ye “Yapımcısı Muazzez Abacı, Kerimcan Durmaz’ın çıktığı mekanda konser veremez diyerek, konserini iptal etti. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz” diye sordu. Metin Özkülkü, “Kerimcan Durmaz kim tanımıyorum… Ne yapıyor bilmiyorum ama Muazzez Abacı çıkmak istemiyorsa bir bildiği vardır” yanıtını verdi.

‘GÜNÜMÜZ MÜZİĞİ BİZE HİTAP ETMİYOR’

Günümüz popüler müziğinin kendisine hitap etmediğini söyleyen Metin Özülkü, “Son dönemde dünyanın geldiği sosyal nokta neyse müzik de aynı paralelde devam ediyor. 80’li, 90’lı yıllara göre duygular eksik. Romantizmin azaldığını görüyorum. Beğenmiyorum diyemem, bugünün içine doğanlar için keyiflidir ama bize hitap etmiyor” diye konuştu.

ALBÜME İLGİNÇ YAŞ SINIRI

Yeni albüm çalışmasından da bahseden Metin Özülkü, “30 yaş üzerine hitap eden, iddiasız şarkılardan oluşan bir albüm projemiz var. Kapakta not düşeceğim 30 yaş altı dinlemesin diye…” sözleriyle alkış aldı.

‘İŞ ARKADAŞI MIYIZ EŞ MİYİZ KARIŞTIRIYORUZ’

Uzun evliliklerinin sırrını da anlatan Eda Özülkü, “Evliliğin sırrı ‘Ya sabır’… 30 senedir birlikteyiz. Tabii ki güzel zamanlarımız olduğu kadar sıkıntılı zamanlarımız da oldu. Galiba kadın isterse devam ediyor evlilik. İki müzisyenin aynı evde yaşamasının hem zorluğu hem avantajı var. Bazen karıştırıyorsunuz iş arkadaşı mıyız, eş miyiz diye karıştırdığımız oluyor. Üretim aşamasında büyük avantaj. Birbirimizi eleştirerek doğru şeyler yapıyoruz.