Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
31 yıldır yapılan ‘Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali’nin iptal nedeni belli oldu
31 yıldır yapılan ‘Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali’nin iptal nedeni belli oldu
31 yıldır yapılan ‘Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali’nin bu yıl iptal edilmesine neden olarak terör olaylarını gösterdiler.
Burcu ÖZEN
Kültür Sanat 21 Nisan 2016 - 10:12

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin, 31 yıldır düzenlenen ve bu yıl da 14-22 Mayıs'ta gerçekleşmesi beklenen ‘Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali'ni neden göstermeden kaldırma kararı aldığını duyurmuştuk.

31 yıldır düzenlenen ve Türkiye'deki binlerce amatör tiyatrocuyu buluşturan ‘Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali' nin neden gösterilmeden iptal edilmesi tiyatroseverleri harekete geçirmiş ve kampanya başlatılmıştı. Bizlerin ulaştığı Denizli Belediyesi kültür bölümü sorumları da bu yıl ara verildiğini söyleyerek, festivalin iptalini doğrulamışlardı.

Ünlü oyuncu Mert Fırat bugün sosyal medya hesabında Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun duyurusunu paylaşarak, nedenin şehir ve terör olayları olduğunu duyurdu. Fırat, platformun duyurusunu; #TiyatroFestivaldirFestivalineSahipÇık 32 yıldır yapılan Denizli Amatör Tiyatro Festivali iptal edildi!” notuyla paylaştı.

 


Son güncelleme: 10:17 - 21.04.2016