Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
33 şehirde, 50 farklı noktada sinema heyecanı
33 şehirde, 50 farklı noktada sinema heyecanı
Alternatif dağıtım ve paylaşım projesi olan İf ², 33 Şehir 50 farklı noktada sinemaseverlerle bir araya gelecek.
Kültür Sanat 21 Şubat 2018 - 18:56

Afyon'dan Batman'a, Tahran'dan Ramallah'a, birçok şehirde aynı anda gerçekleşecek Yeni !f²'nin bu yıl ki teması ‘Kadınlar Var, Hayat Var!’ olacak. ‘İf 2’ sinema festivali ile 15 binden fazla sinemasever ödüllü filmleri izleme şansı bulacak.

İf İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında ‘İf Kare Eskişehir’ etkinliğini düzenleyen Odunpazarı Belediyesi, 23-24-25 Şubat 2018 tarihlerinde birbirinden güzel film ve söyleşilerle sinemaseverlerin karşısında olacak.

YEŞİLÇAM’DAN BUGÜNE YOLCULUK

‘İf Kare Eskişehir’ 23 Şubat Cuma günü saat 19.00'da Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde başlayacak. Sinema yazarı ve eleştirmen Atilla Dorsay'ın ‘Yeşilçam'dan Bu Güne Türk Sineması’ adlı söyleşisi ile başlayacak olan ‘İf Kare Eskişehir’, 24 Şubat Cumartesi Günü ‘Ava’, ‘Dans Eden Kızlar’ ve ‘Yüzleşme’ filmleri ile devam edecek.

‘İf Kare Eskişehir’, 25 Şubat Pazar Günü'nde ‘Jane’ ve ‘Kötü Kız’ filmleri ile devam edecek. 25 Şubat'ta film gösterimlerinin yanı sıra, 13.00'de sinema yazarı ve eleştirmen Fırat Sayıcı ‘Türkiye'de ve Dünyada Kısa Film’ konulu bir söyleşi gerçekleştirecek.