Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali başlıyor
4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali başlıyor
Bu yıl “Uyandırma Servisi: Günaydın” temasıyla gerçekleşen 4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali başlıyor
Kültür Sanat 19 Nisan 2016 - 12:24

4-18 yaş arası uluslararası sanatçıların katıldığı ve küratörlüğünü PASAJ Sanatçı İnisiyatifi'nin üstlendiği Çocuk ve Gençlik Bienali kapsamında düzenlenen sergiler, Antrepo I, Şehir Hatları Vapurları ve MKM Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi'nde gerçekleşecek.

Türkiye haricinde Avusturya, ABD, Almanya, Danimarka, Fransa, İtalya, İsveç Hollanda, KKTC ve Suriye gibi ülkelerden de katılımın olduğu Bienal'de toplam 10 bin sanatçının işleri sergilenecek. İşbirliği yapılan 40’ın üzerinde STK'nın desteği ile mevsimlik tarım işçilerinin çocukları, ceza ve tutukevlerinde bulunan çocuklar, Türkiye'de yaşayan Suriyeli çocuklar ve engelliler gibi dezavantajlı çocukların ve gençlerin sanat çalışmaları da izleyiciyle buluşacak. Bienal kapsamında aynı zamanda söyleşi, atölye, panel ve konferanslar; müzik, dans ve şiir okuma etkinlikleri; film ve video gösterimleri ve rehberli turlar düzenlenecek.

kulturservisi.com’un haberine göre; 19 Nisan-23 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da izlenebilecek olan Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali'nin diğer ayakları, 1-30 Haziran tarihleri arasında Lefkoşa’da, 24 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında ise Hatay’da gerçekleştirilecek.

 

Son güncelleme: 12:25 - 19.04.2016