Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
4. İstanbul Tasarım Bienali’nin katılımcıları açıklandı
4. İstanbul Tasarım Bienali’nin katılımcıları açıklandı
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen 'İstanbul Tasarım Bienali'nin katılımcıları belli oldu.
Kültür Sanat 5 Temmuz 2018 - 17:07

‘Okullar Okulu’ ana başlığıyla tasarım ve öğrenme biçimlerinin sorgulanacağı bienalde, farklı ülkelerden 100’den fazla katılımcı yer alacak. Eski ve yeni bilgiyi, akademiyle amatör ruhu, profesyonel bilgiyle kişisel tecrübeyi bir arada sunacak bienal, 22 Eylül-4 Kasım’da gerçekleşecek. 4. İstanbul Tasarım Bienali’nde 41 ülkeden cevap veren 700’ün üzerinde başvuru arasından seçilen katılımcı kişi ve topluluklar eserlerini Yapı Kredi Kültür Sanat, Pera Müzesi, Arter, SALT Galata ve Studio-X İstanbul’da sergileyecek. Sergiler, ücretsiz

ALTI HAFTA SÜRECEK

Küratörlüğünü Jan Boelen’in üstlendiği bienalde, güncel, ekonomik, sosyal, kültürel ve teknolojik gelişmeler ışığında gelecek senaryoları tartışmaya açılacak. Altı hafta boyunca birçok projeye ve etkinliğe ev sahipliği yapacak 4. İstanbul Tasarım Bienali’nde yer alacak diğer katılımcılar ilerleyen günlerde açıklanacak.

Tasarım eğitimi üzerine eleştirel bir platform oluşturacak “Okullar Okulu”, birlikte düşünmek, paylaşmak ve üretmek için ortam sağlayarak toplumsal bağın güçlenmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

AA

Etiketler