Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
4. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı!
4. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı!
Tamamen gönüllülük esasına dayalı ve bağımsız 'MarmariSANart' topluluğunun bir projesi olan 4. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı.
Kültür Sanat 24 Şubat 2018 - 14:02

Ekim ayında dördüncü kez düzenlenecek olan festival, Marmaris'i kısa filmin merkezi konumuna getirmeyi hedefliyor.
2017'de yurt içi ve yurtdışından 400'ün üzerinde filmin başvurduğu ve bunlardan 134 tanesinin gösterim programına alınarak, 40 tanesinin ödül için yarıştığı festivalde gösterimi yapılan filmler arasında, uluslararası saygın festivallerde ödül almış filmler de bulunuyordu.

Festival, bu yıl daha fazla uluslararası katılım bekliyor. Ayrıca bu yıl festivale yurt dışından yönetmen ve akademisyenlerin de katılması bekleniyor.

marmariskisafilmFestivalde gösterimlerin yanı sıra söyleşi, panel ve atölye çalışmaları da yapılacak. Festival uluslararası ve ulusal olmak üzere iki ana bölümden oluşacak. Uluslararası kısa film bölümünde sadece film gösterimleri yer alacak ve uluslararası dalda yarışma yapılmayacak. Ulusal bölümde ise kurmaca, belgesel, canlandırma/animasyon ve deneysel filmler izlenip içlerinden gösterim programına ve yarışmaya katılacak filmler belirlenerek daha sonra ana jüri ve halk jürisi tarafından her dalın en iyilerine ödül verilecek.

Liselerarası ulusal kısa film yarışma bölümündeki filmler için ayrı değerlendirme yapılmayacak. Gösterim programına alınan filmler, festival süresince sinema salonlarında, kültür merkezlerinde ve akşamları açık hava mekanlarında perdeler kurularak halkla buluşturulacak. Festivale başvurula başladı. Son başvuru tarihi ise 20 Temmuz. Festivalin yarışma bölümüne yalnızca 1 Ocak 2017 tarihinden sonra çekilmiş filmler başvurabilecek.